דודו קקון מאשדוד 4 U  הסב את תשומת ליבנו לכך שגורמים פוליטיים באשדוד פועלים לשמור על הסקטוריאליות בעיר אשדוד, במקום לדחוף לאינטגרציה.

הוא צילם שלטי חוצות של העירייה בשפה הרוסית המזמינים ,רק את אלו שקוראים בשפה הרוסית,  לפסטיבל צלילי הים 2015  שייתקיים ב10 לספטמבר באמפי באשדוד.

כלומר מישהו בעירייה משתדל ליצור הפרדה בין הקהל הרוסי לשאר תושבי אשדוד שחלילה לא יתערבבו ושהשליטה הפוליטית בהם תמשיך לדעוך.

מבדיקה שערכנו עולה כי סביב הפסטיבל נערך קמפיין שלם - בלי מילה אחד בעברית ואך ורק באמצעי תקשורת סקטוריאלים.

אשדוד 2015 היא כבר לא עיר עולים. מאז שנות ה-90 העולים הם כבר ישראלים לכל דבר, שלומדים בעברית, עובדים, משרתים בצבא ובוודאי  קוראים עברית.

לכל היותר היה ניתן לשלב שלטים ופרסומים ברוסית (עבור האוכלוסיה הרוסית המבוגרת) עם פרסומים בעברית וכך להעניק הרגשה לתושבים שהפסטיבל נועד לכלל תושבי אשדוד, ללא הפרדה.

פסטיבל  "צלילי הים" מופק ומסובסד ע"י אגף תרבות עולים של החברה העירונית לתרבות הפנאי באשדוד שמקפיד לפרסם את אירועיו המגוונים באמצעות מודעות בשפה הרוסית בלבד.

ניסינו לרכוש כרטיסים:

נציגת אשדוד נט ניסתה לרכוש כרטיסים דרך אתר המשכן לאומניות הבמה (המנהלים את האמפי) אך להפתעתנו עולה הכיתוב כי טרם החלה מכירת הכרטיסים ואין פרטים על המופע .

משיחת טלפון למוקד מכירת הכרטיסים נאמר לנו שהם... לא שמעו על המופע.

רק במתנס דיונה:

התקשרנו לטלפון המתפרסם במודעות ומסתבר שהגענו למתנ"ס דיונה שברובע י', אותו מנהל ויטלי (שגם מנהל את תרבות עולים).

נראה שרק דרכם ניתן להשיג כרטיסים למופע.

המופע בשנה שעברה:

עוד עולה מבדיקה של אשדוד נט כי גם בשנה הופק פסטיבל צלילי הים באמפי לעיני 6000 צופים מרחבי הארץ כאשר נושאים ברכות מעל הבמה – בוריס גיטרמן וראש העיר לסרי.

אנו כאתר מקומי, בהחלט מעודדים את הצורך שהתרבות הרוסית תקבל ביטוי בעיר אשדוד במלוא הדרה, אבל אל תרבות נפלאה זו צריכים להחשף כלל תושבי העיר במטרה להעשיר ולאחד ולא חלילה לפלג בנינו, כי אנו, כולנו, מזמן כבר כאחד!

(התמונות מהמופע הן מהפסטיבל של 2014).

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]