לו לנרט, אחד מטייסי חיל-האוויר הראשונים ומוביל תקיפת גשר "עד הלום", הלך היום לעולמו. חיל-האוויר נפרד מטייס ששירותו השפיע על גורלה של מדינת ישראל, והשאיר את חותמו על החיל ועל אנשיו

לו לנרט, אחד מראשוני טייסי חיל-האוויר, שנלחם בקרבות שקבעו את גורלה של מדינת ישראל במלחמת העצמאות, הלך היום לעולמו.

לנרט היה ממובילי התקיפה הראשונה בהיסטוריה של חיל-האוויר הישראלי:

תקיפת טור השריון המצרי שעשה דרכו לתל-אביב במלחמת העצמאות. ארבעת מטוסי ה"מסרשמיט" של טייסת "הקרב הראשונה", בלמה את הצבא המצרי באשדוד בגשר שכונה מאז "עד הלום" - כי עד הלום הגיעו המצרים.

"זה היה האירוע החשוב ביותר בחיי", אמר לו לנרט בראיון לבטאון חיל-האוויר. "שרדתי את מלחמת העולם השנייה, כדי שאוכל להוביל את המשימה הזאת".

מיפן ועד אשדוד

לו לנרט (לנוביץ') התחיל כטייס קרב צעיר בחיל-הנחתים האמריקאי (המארינס) כאשר במלחמת העולם השנייה נשלח לחזית היפנית. באחת מן המשימות שימש מטוסו כפתיון למטוסי יירוט יפניים, על-מנת לאפשר למטוסי צילום אמריקאיים לאסוף מודיעין על מטרות קרקעיות, ועבור משימה זו קיבל לנרט עיטור "מארינס".

בתום המלחמה, חזר לארה"ב והשתחרר משירות בדרגת קפטן (סרן) ועבר ללוס-אנג'לס. באפריל 1948, החליט לעלות לישראל כטייס מח"ל (מתנדבי חוץ לארץ) בחיל-האוויר הישראלי. לנרט היה ממקימי טייסת "הקרב הראשונה" ומראשוני טייסי חיל-האוויר. שירותו השפיע על דורות רבים, והשאיר את חותמו על החיל ועל אנשיו.