פעמיים בשבוע, בימים א' ו-ג', יפלשו בני נוער (שיהוו צוותי ההפעלה) על 16 פארקים ברבעי המגורים ויפעילו אלפי ילדים בו זמנית.

בני הנוער יהיו לבושים בבגדים מיוחדים, יצטיידו בערכות הפעלה מיוחדות ויגיעו אל הפארקים באותה שעה, כשהם מלווים בפארקמן – דמות ייחודית שנבנתה במיוחד עבור אירועי "המשחקיה".

תפקידו של פארקמן זה לשמור על הפארק, לעורר את המודעות לחשיבותו של הפארק ושל פינות נוי עבור הקהילה ולהבטיח כי כל ילד וילדה יחושו כי הפארקים העירוניים הם נכס חשוב לחייה של עיר" אומרים בתחום הנוער.

התוכנית עצמה מבקשת להשיג כמה יעדים בו זמנית. מצד אחד היא באה למלא את זמנם של הילדים וההורים בחופשת הקיץ הבלתי נגמרת. "החוכמה היא למלא זאת בתוכן ערכי.

יעדים נוספים עוסקים בעניין הערכי-חינוכי כאשר הילדים ומשפחותיהם נחשפים לחשיבותו של הפארק ולאחריות האישית של התושבים על נכסי הציבור.

בני הנוער הפעילים בתוכנית מרוויחים בעצמם כפול. מצד אחד הם מיישמים הלכה למעשה את מה שהם לומדים כמדריכים צעירים, ומצד שני הם משתכרים בקיץ בעבודה שגם נהנים ממנה.

17 הצוותים שהוכשרו לכך כבר ערוכים וממתינים בקוצר רוח לתחילת הפעילות" אומרים ברשת המת"סים, האחראים על הפקת האירועים בפועל – כל מתנ"ס ברובע שבאחריותו. הם מודים למר ז'רום ארוש, מנהל תיאטרון ברמוזה, האחראי על עיצוב הדמות והפעלת הילדים כך שיפיקו מהדמות את המסרים החשובים לציבור.

הערכה היא שאלפים יגיעו לפארקים להשתתף באירועים הללו בתהליך שילך ויגדל, ואט אט תיבנה כאן מסורת פעילות חדשה שתהיה קרוב לבית ו"ממש מתחת לאף" כדברי המארגנים.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]