אשדוד בצמרת המתמטיקה והפיזיקה של ישראלהממוצע הארצי במתמטיקה 5 יחידות עומד על כ-10 אחוז. אשדוד מעל הממוצע הארצי עם 16.8 אחוזי הצלחה במתמטיקה – 5 יחידות. בשבוע שעבר פורסמו נתוני הבגרויות של המקיפים העירוניים, הנמצאים תחת פיקוח מנהל החינוך, וכעת נחשפים אחוז הזכאים במקצועות המתמטיקה והפיזיקה 5 יחידות. ע"פ הדיווח באשדוד אחוז המסיימים הינו מעל הממוצע הארצי ואחוז ההצלחה גבוה ב-6.8% מהממוצע הארצי! עוד סיבה למחיאות כפיים – למורים, לצוותי החינוך ולתלמידים כמובן

לימודי הפיזיקה והמתמטיקה הם האיכותיים ביותר ולמידת המקצועות הללו מהווה צעד בטוח מבחינת היכולת להתמודד בעתיד עם סוגיות מורכבות, פיתוח חשיבה מופשטת ולימוד על טכנולוגיות עולמיות בימינו, שהן אחד המפתחות למעמדה של מדינה ושל אזרחיה.

פיזיקה פותחת את כל השערים האקדמיים. הצלחה במבחני הפיזיקה מלמדת על יכולת התלמיד ועל סיכויי השתלבותו באוניברסיטה ובמסלולי לימוד אקדמיים ברמות הגבוהות ביותר כדוגמת לימודי הרפואה, הנדסה, ביוטכנולוגיה ועוד. כל זה משתלב עם החזון החינוכי והמאמץ העירוני להגדיל את מספר הסטודנטים הלומדים באקדמיה וגם באיכות המקצועות אשר הם בחרו ללמוד.

מערכת החינוך באשדוד הינה מערכת פורצת דרך אשר שמה דגש מרכזי ומשקיעה תקציבים רבים למען קידום המצוינות וההצטיינות, שוויוניות, הישגיות וערכיות, בהתאם לחזון ראש העיר. במערכת החינוך באשדוד מופעלות תכניות רבות וניכרת השקעה מרובה לקידום המצוינות ומיצוי היכולות של התלמידים בתחומים השונים ובכל שכבות הגיל. כחלק מכך נבנתה תכנית מיוחדת המעודדת, מסייעת ותומכת בתלמידים אשר נגשים למקצועות מתוגברים, במטרה להכשיר ולהכין אותם להשתלבות במקצועות הטכנולוגיה והביוטכנולוגיה בשירות הצבאי.

אשדוד אם כן רושמת הישג מרשים באחוזי ההצלחה בפיזיקה ובמתמטיקה 5 יח', והיא בין הערים המובילות בארץ. נשאלת השאלה: מה ההסבר לכך?

במינהל החינוך מונים כמה סיבות לכך. ראשית, החלטה עירונית השואפת להביא את המערכת העל יסודית ל-25%  הצלחה. מכאן בעצם נגזרת תכנית העבודה אשר מתחילה בחטיבת הביניים, בכתות מופת ומדעית טכנולוגית. לכך נוספים גם תלמידים מכיתות עיוניות רגילות, תוך שימת דגש על בנות. שנית, כל הקבוצה מטופלת ומתוגברת באמצעות המרכז העירוני לפיסיקה שתפקידו לחבב את המקצוע על תלמידי העיר, מתוך התנסות חיובית במרכז או מחוצה לו באמצעות ניידות מדע מקומיות. כל התוכניות מפותחות ע"י המרכז. שלישית, לתלמידי חט"ע יש ליווי וכן אפשרויות רבות לפגוש את קדמת המדע כגון מרכז גרעיני שורק, מכון ויצמן, מוזיאון רקנטי חיפה ועוד. כן יצוין כי קהילת המורים מופעלת בשיתוף מפמ"ר פיסיקה ומורים מובילים. כמו כן מעודדים תלמידים להשתתף בכל תחרות או אולימפיאדה והזכיות מעודדות תלמידים נוספים. הוסף לכך הצטרפותם למערכת של אוכלוסיית מורים צעירים ודינמיים וכמובן בקרת איכות שנתית על ההישגים בשיתוף מלא של המנהלים ומשרד החינוך.

המערכת העירונית מפעילה תוכנית מגוונת הכוללת את מרכז מרו"םמרכז למחוננים ולמצטיינים המפעיל תכניות העשרה לפיתוח חשיבה בינתחומית ולוגית. כיתות מופ"ת – לתלמידים מצטיינים ולקידום המצוינות. אשכולות חשיבה – לקידום מיומנויות החשיבה בקרב הילדים. קרן טראמפ – הפעלת תכניות במימון קרן טראמפ והעירייה להשבחת הוראת המתמטיקה והפיזיקה ברמות הגבוהות (5 יח'). אשדוד נבחרה להיות עיר מובילה המשמשת דוגמא לפיתוח תכניות המצוינות מטעם קרן טראמפ. קורסי העשרה – קורסים ברובוטיקה, רפואה, מתמטיקה ופיסיקה במכון וייצמן. לקט – תכנית לקט למצוינות במתמטיקה ופיסיקה.

ראש מנהל החינוך מר אריה מימון : " אנחנו  מזהים את המהפכה בשדה החינוך וציוני הבגרות על פי הנתונים שמספקת המחלקה למידע, מחקר והערכה. זו יודעת להצביע על מגמה ברורה של צמיחה ושיפור מתמיד בנתוני הבגרות ואחוזי ההצלחה בכל מקצוע והנתונים כיום מוכיחים שהתוכניות והעבודה של צוותי החינוך בבתי הספר מביאים לתוצאות והישגים בכל תחומי הלימוד." 

יהודה פרנקל  :"אנו מאמינים בטכניקת המדידה והבקרה ככלי ניהולי מן המדרגה הראשונה היכול להציב מולנו מראה בכל זמן נתון ולומר לנו באופן אובייקטיבי "אנחנו בדרך הנכונה".לימודי הפיזיקה והמתמטיקה הינם חשובים מאוד להשתלבות עתידית גם בתעשייה המתקדמת ".

ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי ,קיבל בסיפוק רב את הנתון לפיו אשדוד נמצאת באופן משמעותי מעל הממוצע הארצי , ראש העיר ציין :"תכנית עקבית לתגבור המצוינות תוך מתן תקציבים ומשאבים למערכת החינוך לממש את פוטנציאל התלמידים ממשיכים לשאת פירות, אני גאה במערכת החינוך העירונית על עמידה ביעדים גם בתחום זה" .

 

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
ScheduleRotate([[function() {setImageBanner('8ed19fd1-02e0-4b33-9b85-5af893041400','/dyncontent/2017/6/5/ddc064ee-648d-4ba4-ad6e-72da51a98ff7.png',1808,'',525,78,true,18478);},15],[function() {setImageBanner('8ed19fd1-02e0-4b33-9b85-5af893041400','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',525,78,true,18478);},15]]);
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה