המבצע, שהחל בנובמבר אשתקד הגיע לסיומו המוצלח עם שיפוצם של כ-210 מקלטים בבניינים משותפים והרבה סיפוק לדיירים ולוועדי הבניינים ברובעים הותיקים. על המלאכה האינטנסיבית שנמשכה כחצי שנה עמלו למעלה מ-10 קבלנים שפעלו בהתאם לתוכנית משותפת אותה הגישו חברת עמיגור האחראית על ביצוע הפרויקט ועיריית אשדוד שמיפתה את המקלטים וערכה רשימה של צרכים המחייבים שיפוץ.

כזכור, תחילתו של הרעיון לשיקום המקלטים נולד עם תום מבצע צוק איתן ותוך כדי חזרה לשגרה מלאה, במהלכם התבשרה עיריית אשדוד על מבצע גיוס כספים שערכה הסוכנות היהודית לטובת שיקום מקלטים בערי הדרום. לאשדוד, העיר הגדולה במחוז הדרום והחמישית בגודלה בישראל, הוקצו כ-4 מליון ₪ לטובת מיזם מקיף וחד פעמי של שיפוץ מקלטים ברחבי העיר.
 
שיפוץ המקלטים כלל צביעה, שילוט, סימון זוהר, החלפת דלת הכניסה (במקומות שניתן היה, הוצבה פלדלת) ומנעול חדש, צנרת מים חדשה, תשתית ולוח חשמל חדשים, אסלות חדשות ומשאבות חדשות, ועוד פריטים משלימים במקומות שהיה בהם הצורך והתנאים אפשרו זאת.
 

בעירייה משבחים את הדיירים ואת נציגיהם שהיו שותפים פעילים והבינו את חשיבות המיזם ואת ההזדמנות החד-פעמית שניתנה להם, ונרתמו לכל פעולה מקדימה תוך הבטחה לשמור על המקלטים המשופצים כדי שימלאו את ייעודם הביטחוני. "לצערנו, בימים האחרונים, שוב נשמעו אזעקות והמתח עולה. המקלטים החדשים יקלו עלינו בשמירה על החיים ובהגברת תחושת הביטחון" אומר אחד הדיירים וממהר לומר "תודה לכל מי שהיה שותף במיזם המדהים הזה".

ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי ומנכ"ל העירייה מר אילן בן עדי הודו לכל העושים במלאכה, למינהל התפעול ומינהלות הרבעים וכמובן לחברת עמיגור ולסוכנות היהודית על גיוס הכספים והבחירה בפרויקט הכל כך חשוב לתושבים. בעירייה אומרים כי על אף שייעודו של המקלט הוא לחירום, מומלץ לעשות בו שימוש יומיומי עבור הקהילה כדי לשמור עליו ולהבטיח את תפקודו בעת הצורך, ובכך להימנע מהפיכתו למחסן או להשתלטות של מאן דהוא לצרכיו האישיים. 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]