ליאור ז'לזניאק"תחרות הערים" היא אחת האולימפיאדות המעניינות ביותר בעולם, בה משתתפים תלמידי בתי ספר תיכוניים מכל העולם, במהלכה יכולים הם להביא לידי ביטוי את כישוריהם ואת יכולותיהם במתמטיקה .

תלמיד בית ספר מקיף ח' באשדוד הביא הרבה מאוד כבוד לאשדוד ולבית הספר כאשר קטף את המקום הראשון בתחרות יוקרתית במתמטיקה, בין ערי ישראל, המתקיימת זה 35 שנה. 

תחרות, "תחרות הערים", נושאת אופי של אולימפיאדה והיא מהתחרויות הקשות ביותר בעולם בענף המתמטיקה לבני נוער בגל התיכון.

בתחרות משתתפים  תלמידי החטיבה העליונה, נציגי למעלה ממאה ערים באירופה, אסיה, אמריקה ואוסטרליה.

השאלות בתחרות מחוברות ע"י מתמטיקאים רבים, במוסקבה ובערים אחרות, המגיעות אל שולחנה של ועדה המורכבת מצוות מתמטיקאים ופדגוגים מנוסה ומקצועי מאוד, בראשותו של ניקולאי ניקולאיביץ' קונסטנטינוב. הצוות בוחר מתוך מצבור השאלות את הבעיות הטובות והמאתגרות ביותר ושולח אותן לכל הערים המשתתפות בתחרות. התחרות עצמה מתנהלת בכל הערים כמעט בו-זמנית.

התחרות עצמה בוחנת את יכולת החשיבה וההתמודדות עם בעיות במתמטיקה, את רמת היצירתיות ואופן החשיבה ולבסוף את הפתרונות, כך שהאתגר מתאים לנערות ונערים כישרוניים ומיוחדים בתחום המתמטיקה.  

ליאור ז'לזניאק, תלמיד כיתה ט' במקיף ח', זכה כאמור במקום הראשון בתחרות המתמטיקה לגילאי ט'-י' ובבית הספר הרעיפו עליו הרבה מאוד מחמאות.

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]