מחאת התלמידים נגד האפליה בלבוש תופסת תאוצה: עשרות תלמידים מארגנים מחאות מקומיות נגד האיסור, הקיים בבתי ספר רבים, המונע מבנות ללבוש מכנסיים קצרים, גם בימי קיץ חמים במיוחד.

על הבנים לעומת זאת, לא חל איסור כזה.

טענת התלמידות:

"מה אתם רוצים מאיתנו?" שואלות נערות מכל רחבי הארץ שנאסר להן ללבוש מכנסים קצרים בבית הספר.

תלמידת כיתה י"א בתיכון מקיף ד' באשדוד  שואלת בתמיהה:

"כיצד ניתן  לבוא אלינו בטענות על צורת הלבוש שלנו, כאשר כל מוביל דעת הקהל ובכל ערוצי התקשורת, סדרות הטלוויזיה, בסרטונים, בפרסומות מציגים לנו  שככל תחשפי את עצמך- כך תראי טוב יותר. זה לא הוגן שישפטו אותנו על הלבוש שלנו, אם זו הדרך שבה מחנכים אותנו".

אשת מערכת החינוך טוענת מנגד:
מערכת החינוך, כשמה כן היא, תפקידה לחנך ולהציב אלטרנטיבה למה שרואים בחוץ, לעמת את בני העשרה עם אפשרויות אחרות של חיים. למערכת החינוך אתגר לא פשוט - לעמוד מול נזקי הרחוב, הפרסומות והקרדישיאנס למיניהן ולהגיד "לא בבית ספרנו".

יש לציין כי משרד החינוך עצמו אינו קובע את האיסור על בנות ללבוש מכנסיים קצרים, ומתיר לכל בית ספר לקבוע את קוד הלבוש בעצמו בתקנון המוסד.

השאלה הפמינסטית:

הבעיה הפמניסטית נוגעת בעיקר באפליה בקוד הלבוש בין בנים לבנות בבתי הספר.

בתי הספר רשאים לקבוע קוד לבוש עבור תלמידיהם לפי שיקולי ההנהלה, אך לא להפלות  בין שני המינים, ולהטיל על הבנות מגבלות שאינן חלות על הבנים.

תזכורת - עוד מתקופת הפלמ"ח הנשים בארץ לבשו מכנסים קצרים-

על מה הצעקה הגדולה ישאלו אחרים. לא מדובר בתופעה חדשה שנוצרה בעקבות סדרות הטלוויזיה וכו' עוד מקום המדינה הנשים בארץ נהגו להתלבש קצר ואף אחד לא הרים גבה

 מה אתם חושבים?

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]