המיזם מו-זיקה מפגיש את בני הנוער עם טקסטים שכתבו ניצולי שואה, המבטא את הישרדותם ואת מאבקם האישי לשוב ולהיאחז בחיים.

אשדוד נבחרה לארח את הפרויקט הייחודי ומאז היא העיר היחידה בישראל המפיקה אירוע יוצא דופן בהיקפו, על כל משמעויותיו החינוכיות עבור בני הנוער בעיר.

״אשדוד הפתיעה אותנו לטובה באופן יוצא מן הכלל. גילינו כאן כישרונות צעירים בכל תחומי המוסיקה, ומערכת עירונית רצינית אשר הרימה אתנו את הכפפה ומעוניינת להנחיל לדור הצעיר את זכרון השואה בדרך חדשה ומיוחדת״ אומר איתן בן חיים מ״יד ושם״ בהרבה מאוד פרגון לנוער האשדודי. 

עשרות תלמידים נבחרו להשתתף במיזם, לאחר שעברו תהליכי מיון ובחירה, ובהם כישרונות מתחומי הנגינה (כל הכלים ואפילו כלים מיוחדים כמו קסילופון, קלרינט, סקסופון..), ההלחנה והשירה.

התלמידים במיזם השתתפו בסדנאות מיוחדות וסיירו ביד ושם ולאחר מכן עסקו בהלחנה, בעיבודים ובחזרות למופע.

התלמידים הכישרוניים מאשדוד הביאו לידי ביטוי את יכולותיהם בהלחנת כל השירים, בעיבודים המרשימים ובעיקר במופעים עצמם, ברמת הביצוע המקצועי אל מול עיניהם של כ-4,000 תלמידי כיתות י״א-י״ב, מהתיכוניים באשדוד.  

את הטקסטים הלחינו ובצעו 24 תלמידים נבחרים מאשדוד, תלמידי ביה"ס התיכוניים בעיר, בליווי מקצועי של חברת ״מלינק הפקות חינוכיות״.  

מחר, ערב הגאלה המיוחד שיתקיים במתנ״ס דיונה יהיה ערב המסכם למיזם המוצלח, בו ישתתפו ניצולי שואה ובני משפחותיהם, תלמידי בית ספר אורט, נציגי יד ושם ומכובדים. 

 המיזם הוא הפקה  משותפת של מינהל החינוך, בית הספר הבינלאומי להוראת השואה של ״יד ושם״ וחברת ״מלינק הפקות חינוכיות״. 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]