לפני כחודשיים הצביעה מועצת העיר על תקציב 2015, תוך שהגזבר מדגיש כי אשדוד מסיימת את השנה בשמירה על המסגרת התקציבית ובעמידה ביעדי התוכנית השנתית של העירייה. ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי פירגן לגזבר ולעובדי הגזברות ותחום הכספים של העירייה, הן על הכנת התקציב החדש והן על הביצועים בשנת התקציב היוצאת.

 

אתמול, בטקס שנערך בבנייני האומה בירושלים, במעמד שר הפנים ח"כ גלעד ארדן, קיבלה עיריית אשדוד  את פרס הניהול הכספי התקין לשנת 2013-2014. הייתה זו השנה השלוש עשרה ברציפות שהעירייה מתכבדת במעמד זה וקוטפת את הפרס הנחשק מידי שר הפנים. גזבר העירייה מר עודד לוי ונציגי מינהל הכספים של עיריית אשדוד, השתתפו בטקס המכובד שהתקיים כאמור בירושלים. מר לוי התכבד לעלות לבמה ולקבל בשם ראש העיר את הפרס מידי השר ארדן.

 

"פרס ניהול כספי תקין" ניתן לרשויות שעמדו בקריטריונים במספר קטגוריות. הקטגוריה הראשונה הנה עמידה בנתונים כספיים מחמירים כגון נתוני גירעון כספי (לעיריית אשדוד עודפים), אחוז הוצאות הנהלה וכלליות נמוך, אחוז הוצאות שכר נמוך ואחוזי גבייה גבוהים.  כמו כן נבחנת הרשות בעמידה מלאה במינהל תקין, בנושאים  כגון התקשרויות כדין ומתן הנחות ותמיכות בהתאם לנהלים ולחוק. קטגוריות נוספות הנם ניהול תקין של כח אדם והתאגידים עירוניים.

 

גזבר העירייה מר עודד לוי מוסר כי "קבלת הפרס על ידי עיריית אשדוד הפכה למסורת של שנים רבות, והיא תוצאה של עבודה תקינה וניהול נכון של כלל יחידות העירייה, בהתאם להנהגתו של ראש העיר ד"ריחיאל לסרי ומנכ"ל העירייה מראילן בן עדי". מר לוי שיבח את כלל השדרה הניהולית בעירייה, "שמכוונת ללא הפסקה לקידום תהליכי התייעלות ומתן שירות איכותי לתושב, תוך שמירה על איזון תקציבי וניהול תקין" אמר והודה בהזדמנות זו "לעובדי המינהל הכספי אשר בתפקידיהם השונים אחראיים באופן ישיר לתוצאות הכספיות ואשר מכוונים ומסייעים ליחידות העירייה השונות להתנהל בהתאם לכללים והנחיות משרדי הממשלה השונים". 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]