סין רואה בישראל יעד אסטרטגי חשוב ומשקיעה לא מעט ביצירת קשרי עבודה ודיאלוגים עסקיים בין המדינות. לאור בניית הנמל החדש באשדוד, הם מבקשים לקדם שיתופי פעולה גם עם העיר אשדוד ובמסגרת זו התארחה השבוע שגרירת סין בישראל, גב' יאפינג גאו (Gao Yanping), והייתה אורחת של ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי.

 

לגב' גאו, רקורד מרשים בשירות הציבורי הסיני. היא אוחזת בתואר ד"ר במשפטים ומלאה תפקידים חשובים במשרד החוץ הסיני. לישראל היא הגיעה לפני למעלה משלוש שנים וחצי, כאשר מונתה לתפקיד שגרירת סין בישראל, ובתוך כך סייעה לא מעט לחיזוק הקשרים בין שתי המדינות.

 

בביקורה באשדוד, תיארה בפני ראש העיר את המאמצים שעושה סין לחיזוק הקשרים ושיתופי הפעולה של סין עם ישראל. היא גילתה כי ראש ממשלת סין בעצמו אוהד מושבע של ישראל החתום על הרבה מאוד הסכמים עם ישראל, והוא מעודד מאוד את הקשרים אתנו בכל התחומים האפשריים. הקשרים כעת ילכו ויתהדקו לאור בניית הנמל החדש ע"י הסינים, וכהוכחה לכך אפשר היה לזהות במשלחת הגדולה שהתלוותה לשגרירה, את מנהל החברה אשר תבנה את הנמל החדש באשדוד.

 

לבד ממנו, היו במשלחת בכירי משרד השגרירות והשגרירה עצמה אשר מסרה לידיו של ד"ר לסרי, ספר מרשים המתעד את ההיסטוריה של היהודים בסין. הייתה זו מחווה מאוד לא צפויה שכן רבים מאיתנו לא יודעים רבות על תולדות היישוב היהודי בסין.

 

ד"ר יחיאל לסרי בירך את השגרירה על בחירתה לבוא לאשדוד ולקדם את הקשרים איתנו. על אף שאין זו הפעם הראשונה שהשניים נפגשים, הייתה זו ישיבת הכרות רשמית ותחילתה של ישיבת עבודה שלאחריה יתקיימו יותר מפגשים מקצועיים בין הצדדים. ד"ר לסרי סיפר על קשרי הערים תאומות עם העיר ווהן ועל בחינה משותפת של כמה רעיונות לשיתופי פעולה כלכליים ועסקיים. בתוך כך צוין כי בקרוב תצא העירייה בקול קורא, המעניין סטודנטים מאשדוד לצאת וללמוד בסין. למיזם זה יבחר סטודנט/ית שיהיו מוכנים ללמוד סינית ולהשתלב באחת האוניברסיטאות בווהן.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]