תלמידי שכבה י"ב במקיף א' התכנסו בבית הספר כדי לשמוע על חשיבות ההתנדבות לשנת שירות ומכינות קדם צבאיות, ביוזמת המרכז לשירות משמעותי בעיר בניהולה של אתי לוגסי. את הפעילות המיוחדת פתח מר שגיא יניב, בהרצאה מעניינת כאשר הוא מציג לתלמידים באופן הומוריסטי ובגובה העיניים, את החשיבות של בני נוער לקום ולעשות מעשה. 

שגיא דיבר עם התלמידים על שנת השרות שהוא עשה בגילם. על הדרך שהוא יצא "מהבועה" ועשה לא מה שכיף לו לעשות, אלא מה שצריך לעשות, גם אם קצת קשה ומאתגר. "עליכם להפסיק להיות אדישים ולהיכנע לערך הכסף שמנצח את כל יתר הערכים החשובים בחברה" אמר וקרא ללבני הנוער "להיות ביקורתיים בכל דבר שאתם עושים בחיים" תוך שהוא מפריך את ההנחה ש"בני נוער רבים חושבים כי אין ביכולתם לבצע שינוי".

הוא הציג בפני בני הנוער אתגר חדש. "אמנם לא עליכם מוטלת האחריות לשנות הכל ולבצע מהפכות, אך אתם יכולים לשנות דבר אחד קטן ומשמעותי עבורכם. עליכם לראות מה אתם כן יכולים לשנות ולא מה לא יכולים לשנות". שגיא סיים עם המסר כי בני הנוער צריכים משמעות בחיים וכי אין הצלחה בלי השקעה.

מיד עם תום ההרצאה נפגשו התלמידים עם בני נוער שמבצעים שנת שירות ועם בני נוער מהמכינות הקדם צבאיות. בשיחות אישיות אחד על אחד דברו הם על השירות המיוחד והסבירו לתלמידים את החשיבות שבתרומה לקהילה. גם בוגרי המקיף במחזורים הקודמים, הצטרפו לשנת שירות במסגרת המש"צים, הנוער העובד והמתנ"סים. כמו כן יצאו לשנה במכינות "גל" "ומנשרים קלו.." 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]