ביום חמישי האחרון ביקרה באשדוד יחידת בינוי של בסיס תל נוף. הביקור הלא רשמי, שהוגדר בפי המארגנים כביקור ידידותי, החמיא מאוד לאשדוד אשר שמחה לארח את המשלחת המכובדת ולהציג בפניה את העיר ואת פועלה. 

בביקור אשר שילב הכרות וסיור ברחבי העיר ולמידה על המודל הנ"ל, שמעו האורחים סקירה מקפת ממנכ"ל העירייה מר אילן בן עדי, שדיבר על 'צוק איתן' בהיבטים של פעילות העירייה בחירום – החוסן הקהילתי והפעולות שעשתה העירייה כדי לשמר זאת לכל אורך המערכה, הטיפול בזירות אירוע והשבת המצב לקדמותו במהירות המרבית, המטה המשימתי ותפקוד המינהלות. בתוך כך הוא נתן גם סקירה על העיר, על אופייה המיוחד, המיזמים העומדים על הפרק ועל התחזיות להמשך פיתוחה של אשדוד.

בסיור שערכה המשלחת ברחבי העיר הם ביקרו במרכז המבקרים של נמל אשדוד סיירו בפארק אשדוד-ים, עקבו אחר דגי האגם הדואגים לשומרו נקי כל השנה, השתעשעו במתקנים ובקרו באמפיתיאטרון הגדול בישראל.

את הסיור הם חתמו בביקור במוקד העירוני שם האזינו לסקירתו של מנהל המוקד מר דוד דבש, למדו מהו "מוקד רואה" ומשמעויותיו ככלי עזר בעת חירום, צפו בסרטונים מתקופת המלחמה באמצעותם אותרו זירות אירוע ומפגעים בעיר, ושמעו על תפקוד המוקד בחירום.

מר שלמה רוטנברג, ראש מינהל התפעול, נשא הרצאה מקפת על תפקודו של המינהל על כל היבטיו, מינהלות הרבעים, המטה המשימתי, הקשר עם התושב, הסיוע למס רכוש והטיפול בנזקי המלחמה, פעילות המוקד העירוני, הסיוע במיזם ההפגות, השמירה על הסדר הציבורי בחירום והתפקוד הכללי המאפשר חיי דגרה גם במצב מורכב כמו בחירום.

גב' פרץ-בוגנים שארגנה את הביקור וליוותה אותו לכל אורכו, דאגה להעניק לאורחים  תשורה צנועה ואף התכבדה, יחד עם מנכ"ל העירייה, בתעודת הוקרה אותה העניק ראש המשלחת, סא"ל שגיא טסה.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]