סביב הדרך לגמילת ילדים מן המוצץ, התפתחו במהלך השנים סיפורים ומיתוסים רבים. במנהלת רבעים י"א-י"ב, בחרו בדרך מקורית להפוך את סיפורה של הסופרת טרכטרמן – שהוזמנה לטקס ואף השתתפה בו - למציאות בשטח ולהציב את עץ המוצצים הראשון בעיר בחלקו הדרומי של גן "ספרא", הגן המרכזי של רובע י"ב. טרכטרמן גם סיפרה לילדים את סיפור עץ המוצצים, להנאתם של הנוכחים כולם.

בטקס, בהשתתפותם הפעילה של הורים וילדים קטנים וכן נכדים שהגיעו ביום החופשי עם הסבא או הסבתא, נכחו גם ראש מנהל התפעול מרשלמה רוטנברג, מנכ"ל החברה העירונית לתרבות הפנאי מריגאל גמליאל, מנהלת תחום הגיל הרך הגב' טלי דרורי, מנהל מתנ"ס י"א מר עמיסביון ומכובדים נוספים אחרים.

כל ילד שתלה את המוצץ על העץ לאות פרידה, זכה לתעודת בוגר ולסופגנייה מתוקה. מעתה מוזמנים כל ילדי אשדוד להיפרד מן המוצצים שלהם ליד העץ אשר תוחם, גודר ושולט במיוחד לנושא זה.

ראש מנהלת רבעים י"א ו-י"ב, מר שלומי נאון, הפועל בימים אלה לפרסום הנחיות והמלצות על הדרך הנכונה להכין את הילדים בטרם יגיעו לגן לתלות את המוצץ, הודה להורים, לילדים, לפעילים ברובע ולשותפים מהעירייה שנתנו כתף להשקתו של הרעיון. עוד הוא הודה בחום לכותבת סיפור הילדים המפורסם שהואילה לכבד את המשתתפים בנוכחותה.

ראש מינהל התפעולשלמה רוטנברגמסר כי עץ המוצצים הראשון שהוצב בגן ספרא יהווה דוגמה לעצים הנוספים שיוגדרו כעצי מוצצים ברבעים נוספים ברחבי אשדוד.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]