זו השנה השנייה בה פועל מסלול לימודים ייחודי של "עתודה מדעית" בבית ספר ממ״ד הרא״ה בשיתוף מרו״ם - בית הספר לתלמידים המחוננים והמצטיינים באשדוד. 

התכנית מותאמת לילדים מצוינים בכיתות הנמוכות ומהווה מסגרת העשרה ייחודית המעניקה לתלמידים במה לביטוי ולפיתוח כישוריהם במגוון של נושאי דעת בתחומי המדעים, המדעים המדויקים והמתמטיקה.

מטרת התכנית לקדם מצוינות עירונית בקרב תלמידי מערכת החינוך בעיר, החותרת להישגיות, ערכיות, שוויוניות ומצוינות.

מוזיאון המדע האינטראקטיבי באשדוד, הוקם ביוזמת מינהל החינוך במטרה לקרב את המדע והטכנולוגיה לכלל התלמידים באשדוד בדרך מהנה, מאתגרת, חווייתית ואינטראקטיבית. המוזיאון מהווה סביבת למידה רב-תחומית מתקדמת ומאתגרת הכוללת מתקנים חדשניים, שנבנו על-ידי ממציא ובונה מתקנים מדעיים ומוצגים מוזיאוניים ברמה בינלאומית. סביבת למידה זו פותחת צוהר מדעי-טכנולוגי לכלל מערכת החינוך בעיר, ומפתחת חשיבה ויצירתיות בקרב התלמידים. המוזיאון הנו מרכז ייחודי להעשרה מדעית-טכנולוגית והוקם במטרה לעודד חשיבה מסדר גבוה ולפתח מיומנויות של חקר בקרב תלמידי העיר, ובכך להפוך את לימודי המדעים, ובמיוחד את לימודי הפיזיקה לחוויה מעשירה, מלהיבה ומעוררת השראה.

אחד המאפיינים הייחודיים של המוזיאון הוא בפיתוח תכניות למידה מקוריות. באופן זה, התלמיד אינו פוגש רק את התופעות עצמן אלא גם נחשף לשלל דקויות והעשרות ומגיע להבנה מלאה של תחום הידע.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]