גביע ראש העיר למוסדות ירוקיםהשבוע לבש אולם מועצת העיר פנים ירוקות, כאשר אירח הוא את נציגי בתי הספר לטקס מיוחד בו הוענק גביע ראש העיר לבתי הספר המוגדרים כבתי ספר ירוקים או ירוקים מתמידים. המילה אשר התאפיינה בטקס הייתה הרבה! הרבה הנאה, הרבה פרגון, הרבה חיוכים, הרבה סיפוק והרבה מאוד כבוד. כבוד ירוק. כל הכבוד!

המעמד המיוחד שהתרחש בתוך אולם מועצת העיר לא הותיר ספק בקהל הצופים. מדובר באירוע בעל ערך אלטרואיסטי מן המעלה הראשונה, שכן מדובר במוסדות חינוכיים המשקיעים לא מעט מאמצים ומשאבים על מנת לשמר סביבת חיים טובה יותר ולהבטיח כי יום המחר יהיה נעים וטוב יותר מיום האתמול.

 

במעמד המכובד היו כמובן נציגי בתי הספר הזוכים וראש העיר ד"ריחיאל לסרי– מעניק הגביעים! ומי המפרגנים? – נציגי משרד החינוך והפיקוח, נציגי מינהל החינוך – ראש המינהל ומנהלת אגף חטיבה צעירה. נציגי איגוד ערים לאיכות הסביבה ובהם המנכ"לית ורכזת החינוך. כל אחד מבתי הספר הנושאים באחד התארים, זכה לקבל מידי ראש העיר גביע הוקרה, שמע לא מעט מחמאות על תפקודו כבית ספר מקיים והבטיח להמשיך ולהנחיל את ערכי הסביבה והקיימות לתלמידיו ולדורות הבאים.

 

באשדוד ישנם לא מעט בתי ספר שמתעטרים בזהות ירוקה: בתי ספר בעלי תו "ירוק" ובתי ספר בעלי תו "ירוק מתמיד", בהם שני בתי הספר הירוקים המתמידים הראשונים של אשדוד ושל מחוז דרום:

  • אילנות, "ירוק מתמיד" - בית ספר לחינוך מיוחד שחרת את נושא הקיימות על דגלו, אינו נח לרגע ומלא כרימון ברעיונות ופעילויות בתחום. הקים מרכז קיימות בית ספרי ומארח כיתות מבתי ספר אחרים לפעילות בנושא קיימות.
  • ארזים, "ירוק מתמיד" - בית ספר שנושא המדעים והקיימות שזור בתוך הדנ"א של בית הספר. כל שנה בוחר פרויקט גדול בתחום ומיישם אותו. נזכיר רק את התערוכה האחרונה שהייתה בנושא אשדוד עירי ואנרגיות מתחדשות. היתה זו תערוכה מדהימה בקנה מידה ארצי. בית הספר  יוצא עכשיו לתהליך שיפוץ החממה הבית ספרית והפיכתה למוקד משמעותי.

 

בתי הספר והמיזמים שבזכותם זכו לתואר "ירוק" ו"ירוק מתמיד":

  • גאולים, "ירוק" - מצטרף "טרי" לחבורה. הוסמך לאחרונה וכולנו מברכים אותו. הקים במסגרת תהליך ההסמכה מרחב אקולוגי יפהפה בבית הספר ועורר בקרב בתי ספר רבים את הדיון בנושא.
  • המגינים, "ירוק" - חיבר בצורה מרשימה את נושא התקשוב עם הנושא הירוק. רכזות איכות סביבה של כל העיר נעזרות לא פעם ברכזת איכות הסביבה של המגינים, בחומרים מתוקשבים ופעילויות בנושא.
  • הקריה, "ירוק" - הוסמך לפני כחצי שנה. ייסד מסורת בית ספרית של תחרות ה"נואם הצעיר" בנושאי קיימות ולאחרונה ולאור הצלחת הנושא, אנו רואים בתי ספר נוספים בעיר שמתכננים לקיים פעילות דומה.
  • מעלות, "ירוק מתמיד" - חינוך מיוחד, עמלני, שחרת על דגלו את נושא הקיימות. הקיימות שזורה בנימי בית הספר והזמן קצר מלספר על כל התהליכים. נזכיר רק את אימוץ פארק השיטה המלבינה, קבוצת המנהיגות "זוהרים בסביבה", גינת הירק של בית הספר ועוד ועוד.
 
ScheduleRotate([[function() {setImageBanner('ebf5d0c5-9a20-4fde-bc30-a7da5b6c3099','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',525,78,true,18478);},15],[function() {setImageBanner('ebf5d0c5-9a20-4fde-bc30-a7da5b6c3099','/dyncontent/2017/6/5/ddc064ee-648d-4ba4-ad6e-72da51a98ff7.png',1808,'',525,78,true,18478);},15]]);
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה