תלמידים ממקיף אמית ב' באשדוד יצאו למסע לפולין. את המסע ליווה סמנכ"ל משאבי אנוש מרשת אמי"ת, מר איציק פרידמן, שליווה אותם במהלך סוף השבוע, כאשר קידש ביחד עמם את השבת על אדמת פולין. זו הייתה הפעם הראשונה בה מצטרף סמנכ"ל הרשת למסע בפולין עם בית הספר. השנה, נרשם מספר שיא עם יציאת  תלמידים למסע 32 תלמידים, אליהם התלוו  כ - 2 מורים מלווים ומנהל בית החינוך.

במהלך המסע, שנמשך כשבוע ימים פקדו התלמידים את שרידי קהילות ישראל בפולין ואת אתרי מחנות ההשמדה שהקימו הנאצים ועוזריהם. במסגרת המסע בקרו התלמידים: בגטו קראקוב, אושוויץ, מחנה ההשמדה מיידנק, טיקוצ'ניק, נוז'אק, גטו לובלין, וארשה – בית הקברות היהודי, בית היתומים של קורצ'אק, אנדרטת רפפורט, מחנה ההשמדה טרבלינקה ועוד.

מסע המשלחת מסכם למעשה את לימוד נושא השואה, במסגרתו נחשפו התלמידים לנושא בדרכים שונות - סדנאות, ימי עיון, סמינרים, מפגשים עם ניצולים, ימי גיבוש, צפייה בסרטים ועוד. התהליך הלימודי-חווייתי שעברו התלמידים סייע בידם להיות מוכנים להתמודדות עם הגיעם למחנות ההשמדה והליכתם בשבילים שהובילו למשרפות.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]