כמדי שנה התארחו תלמידי מרו"ם, המחוננים והמצטיינים, בטקס לזכרו של יצחק רבין ז"ל בבית ספר ארזים. במהלך הטקס הושם דגש על פועלו ודמותו של רבין ותחנות בחייו. בין לבין תלמידים קראו קטעי קריאה ושולבו קטעי שירה של מקהלת בי"ס ארזים ומקהלת מרו"ם. בתום הטקס, תלמידי שכבה ד' מארזים הגיעו למרו"ם והשתתפו יחד בפעילות של מעגלי שיח בקבוצות מעורבות.

במסגרת מעגלי השיח התחקו התלמידים אחר דמותו של רבין כמנהיג, התופעות החברתיות שהובילו לרצח, בעיית האלימות וצו החתירה המתמדת לשלום, ועל חשיבותן של הסובלנות וקבלת האחר החברה.

"מטרת הפעילות הייתה שהתלמידים יבינו את הלקחים המוסריים והאקטואליים הנובעים מהרצח ומהן המסקנות שצריך להפיק על מנת שהאירוע מסוג כזה לא ישוב. חובה עלינו להקנות לתלמידים כלים  ומיומנויות בתחום הערכי, החינוכי, ההתנהגותי, הרגשי ובעיקר בתחום החברתי, בנוסף- לרכישת חומר למידה ודידקטיקה מיטבית. חובתנו לטפח בדור העתיד חינוך חברתי ופיתוח מנהיגות נוער" אמרו במרכז מרו"ם.

עוד הוסיפו במרכז למחוננים כי "כאשר השיח הופך לתרבות של שיח הרי שוררת הבנה ואהבה בין הדוברים אשר גורמים לעוד ועוד אנשים להצטרף לשיח וכך נוצרים מעגלי שיח הגורמים לסיעור מוחין מכובד ומכבד. ככל שמושמעים יותר דעות שונות ומגוונות הרי האיכויות יפרצו כל מכשול שבדרך. הקשבה לדעות שונות מהווה מחלוקת, כאשר יוצרים תרבות של מחלוקת הרי התפוקות ירקיעו שחקים. אנו רואים בקשר נפלא זה- בין מרו"ם לבית ספר ארזים בפרט ולבתי הספר המזינים בכלל  יעד חשוב ומרכזי בתהליך העירוני לקידום מצוינות".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]