שנת הלימודים החדשה נפתחה בצל אירועי מבצע "צוק איתן". כל בתי הספר התבקשו להיערך לקליטת התלמידים באווירה מרגיעה. "הקיץ האחרון היה די מלחיץ וחלק נושאים איתם חוויות לא קלות" אומרים במערכת החינוך ומציינים את החשיבות שיש לימים הראשונים ביצירת אווירה חדשה. 

במקיף א' בחרו לפתוח את השנה ביצירת האווירה המתאימה. צוות המורים של בית הספר זכה ליום הערכות שונה מהרגיל, שיתוף פעולה אינטנסיבי בין המורים והכנת תוכנית לקליטת התלמידים. "הקיץ הינו זמן חופשה לטעינת מצברים של כולם ושל המורים" אומרים בבית הספר ומציינים כי "בגלל המלחמה והשינויים הבלתי מתוכננים שהנסיבות חייבו, השתתפו המורים בסדנא מיוחדת, בליווי סרטים על דמותו של המורה המנהיג ועוד..."

המורים אם כן באו מוכנים והתלמידים נהנו מחוויה לא רגילה. בשבועיים הראשונים השתתפו התלמידים במופע שירה בציבור של מאיר חרמון, שתיבל את השירה העברית בהומור מהגלויות השונות. מהרצאה מרתקת של אהרון זילברברג - "לטוס בגובה נמוך ולהישאר בחיים". אהרון, יו"ר עמותת ענ"ק – עמותת נמוכי הקומה בישראל, העניק להם את הביטחון והאומץ, לא להיכנע למה שאומרים עליך בחברה, לפתוח ולפתח מטריית הגנה וצמיחה אישית.

הבנים בשכבות הבוגרות של ביה"ס זכו לשיעור בג'ודו ע"י מתן פרידמן - אלוף ישראל וחייל המשרת בשלוחת השוחרים בבית הספר, והבנות זכו במקביל לסדנת בסיס בניחוח אישה עם המאפרת אנה שור אף היא בוגרת בית הספר. תלמידי השכבות הקשיבו בהנאה להרצאתו של ינון בן מנחם ממדרשת צוריאל, "משנים כיוון", שעסק בבחירות האישיות שלנו, השינוי, התפיסה והחשיבה – לקראת השנה הבאה עלינו לטובה. כמו כן נערכו משחקי חשיבה ענקיים מבית היוצר של מדרשת צוריאל, לתלמידי חטיבת הביניים.

תלמידי שכבה י"א חוו ימי רענון מפנקים בברכת הסוואט סטאר. בשכבה זו לומדים חברי האקדמיה לכדורגל כך שהיה טבעי כי יעסקו בספורט, ואילו המופע "יש דיבור" הדן בתקשורת לא אלימה, הוצג בפני השכבות השונות ונתן כלים לדיאלוג נעים ונכון. תלמידי שכבות ט' וי' זכו ליום בישולי שדה מפנק מטעם צוות הוראת של"ח בביה"ס. צוות המדעים נרתם גם הוא למשימה והכין יריד מדעי יוצא מהשגרה לתלמידי שכבות ז-ח.

גם תנועת הנוער העובד הפועלת בביה"ס, יזמה הפסקה פעילה ושיעורי חברה מהנים. ניר, רכז הנוער של מתנ"ס תקוותנו, לימד את התלמידים בחט"ב את בסיס הרישום והציור. כל התלמידים זכו לארוחת בוקר מפנקת ויצירתית אותה דאגו לתכנן ולבצע להכין ולערוך עם צוות המחנכים המסורים.

ועכשיו הגיע הזמן... להתחיל בלימודים באיחולים לשנה טובה ומוצלחת.

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]