החל מהיום (שני) יוכלו שורדי השואה החיים באשדוד ליהנות משירות ייחודי במסגרתו יקבלו יעוץ וליווי אישי, מקצועי ו"מקצה לקצה" בקהילה, עד למיצוי ומימוש כלל הזכויות וההטבות המגיעות להם על פי חוק - זאת במסגרת שיתוף פעולה ייחודי בין אשל-ג'וינט ישראל, עיריית אשדוד ועמותת "אביב לניצולי השואה״. נקודת הזכות נחנכה היום במועדון "עמיחי לניצולי השואה" ותפעל מידייום שניבבוקר. ניצולי שואה המעוניינים, יוכלו להגיע לפגישת ייעוץ עם יועץ מומחה לזכויות מטעם עמותת אביב לניצולי השואה ולקבל ייעוץ אישי וסיוע בהשגת מכלול הזכויות וההטבות המגיעות  להם ללא תשלום מצידם.

ראש העיר, ד"ר יחיאל לסרי, ברך ושיבח את היוזמה החשובה להקמת "נקודת הזכות" בעיר וציין כי "עומדות לפנינו כיום שנים חשובות על מנת לשפר את מצבם ואיכות חייהם של  שורדי השואה, ולהעניק להם את כל הזכויות המגיעות להם כחוק. זו מחויבותנו ואחריותנו. אני מודה לעמותת 'אביב לניצולי השואה' על שיתוף הפעולה והרצון לסייע לניצולי השואה ששרדו את התופת ולהקל במשהו על אלה שנותרו בינינו".

עמותת "אביב לניצולי השואה" פועלת למען מימוש מירב הזכויות וההטבות המגיעות לניצולי השואה לפי תכניות וחוקים הקיימים כיום בישראל, לצד הגברת המודעות והעברת ידע בסיסי בנושא זכויות ניצולי השואה לניצולים, בני משפחותיהם ואנשי מקצוע הנמצאים איתם במגע. העמותה פועלת משנת 2007 ומעניקה לניצולים ייעוץ מקצועי מקיף, אמין וחסר פניות, ללא כל עלות וללא "דמי חבר". במהלך שנות פעילותה סייעה העמותה לאלפי ניצולים, אשר זכו לתוספת הכנסה כוללת של מעל ל-150 מיליון ש״ח. 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]