רגע לפני החזרה ללימודים, קצת נחת למערכת החינוך באשדוד. על פי נתונים שפורסמו הצהרים,
שיעור הזכאים לבגרות באשדוד עומד על 79% אחוזים (נכון לשנת 2012), שיעור הזכאים לבגרות באשדוד בקרב האוכלוסיה החרדית עומד על 6% בלבד, זאת לאור העובדה כי רבים ממוסדות החינוך החרדיים כלל לא מלמדים מקצועות ליבה. דוח הלמ"ס מפריד בין החינוך החרדי לבין החינוך הכללי ומינהל החינוך הדתי.

בד בבד עם העליה בשנים האחרונות בזכאים לבגרות, חלה עליה גם במספר התלמידים שניגשו לבגרות מקרב תלמידי העיר. נכון לשנה שעברה, עמד אחוז הניגשים על כ- 93% מקרב תלמידי העיר. 

מקיף ה' מוביל במקום הראשון (במשך שנים ברציפות) את טבלת הזכאויות בכל המחוז עם 98%יעקוב לוי, מנהל מקיף ה' אשדוד הצלחה. מה שממקם אותו גם בין 8 התיכונים המצטיינים בישראל!

ראוי לציון שהצלחת המקיף היא למרות היותו במדד טיפוח 7.2 (חתך סוציואקנומי מתחת לממוצע ) מה שמעצים את ההישג. שאפו!

קצת נתונים מהשנים האחרונות בזכאים לבגרות באשדוד:

בין השנים תש''ע לתשע''ב נמצא כי חלה עלייה משמעותית בשיעורי הזכאות לבגרות בקרב הגרים באשדוד הן בקרב כלל התלמידים (מ-66% ל-70%) והן בקרב התלמידים ללא חינוך המיוחד (מ-68% ל-73%).

בין השנים תש''ע לתשע''ב חלה עלייה בכ-5% (מ-66% ל-71%) בשיעורי הזכאות לבגרות בקרב הלומדים באשדוד.

בין השנים תש''ע לתשע''ב חלה עלייה בכ-4% (מ-66%-ל-70%) בשיעורי הזכאות לבגרות בקרב הגרים באשדוד.

בין שנה"ל תש''ע לתשע''ב, בהמשך לנתונים שהוצגו קודם, גם בקרב הלומדים באשדוד חלה עלייה בשיעורי הזכאות לבגרות בהשוואה הן בקרב כלל התלמידים (מ-66% ל-71%) והן בקרב התלמידים ללא חינוך המיוחד (מ-69% ל-74%).


 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]