חששות רבים התעוררו בשבועות האחרונים סביב פתיחת שנת הלימודים. היום המצב נראה ברור יותר, שנת הלימודים תיפתח ככל הנראה כסדרה. בהערכת המצב שנערכה היום בעיריית אשדוד. בהערכת המצב הוחלט כי במידה והפסקת האש תישמר, הלימודים יחלו לפי הזמן המתוכנן, בתאריך 1 בפסטמבר, יום שני הקרוב.

מסיכום הערכת המצב שנערכה היום עולה כי אנו אמנם נמצאים במצב של הפסקת אש, אך עלינו לשמור על זהירות מחשש למקרה בלתי צפוי. ההחלטה הרשמית על פתיחת שנת הלימודים אמורה להתקבל בסמוך למועד פתיחת השנה, הצפי לקבלת ההחלטה הרשמית הוא ביום ראשון, יום לפני פתיחת השנה.

במידה והפסקת האש תישמר, ראש העיר, ד"ר יחיאל לסרי, יפתח את שנת הלימודים בשעה 07:45 בצומת בסמוך לגן שנפגע אמש מנפילת הגראד. בהמשך, בשעה 08:00, הוא יבקר בגן "פשוש", הגן שנפגע אתמול ברחוב בלפור ברובע ה'. גן הילדים ישופץ ויהיה מוכן עד יום שני הקרוב.

על פי הערכת מצב נוספת שנערכה בשעות הערב, ישנו אישור להתכנסות של עד 1000 איש בשטח פתוח והמקלטים נשארים פתוחים. מלשכת ראש העיר נמסר כי עד הודעה חדשה, יש לשמור על הנחיות פיקוד העורף. המצב נכון לעכשיו שקט, אך עדיין על האזרחים לשמור על עירנות ולהימנע משאננות.

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]