אחד הדגשים שראש העיר ד״ר יחיאל לסרי הבהיר בישיבת ההערכות האחרונה, היה ההתייחסות להמשך הפעילות השוטפת של העירייה. ״עובדי העירייה מתבקשים להמשיך בפעילות שוטפת של העירייה, לקיים שגרת עבודה ככל שניתן ולהעניק לתושבים את השירותים העירוניים המצופים״. הנחיה זו נראית היטב בהערכות בתחום החינוך והיום התכנסו במינהל התפעול לישיבת הכנה והערכות לחורף. 

מינהל התפעול ממשיך לקיים את שגרת העבודה בהתאם ללוח הזמנים השנתי. היום כינס ראש מינהל התפעול מר שלמה רוטנברג את כל עובדי המינהל לישיבת הנעה ראשונה לקראת ההערכות הנדרשת לחורף הקרוב. פעולות ההכנה תיעשה כמובן במקביל למשימות החירום הנדרשות. "כזכור" אומר מר רוטנברג, "מינהל התפעול ומכלול אוכלוסיה בחירום פיתח מודל הערכות ומענה למזג אויר סוער כל זאת  "במקביל למצב החירום, אנו צמודים לתוכנית העבודה השנתית ומבצעים את כל המטלות שעומדות על סדר היום שלנו". 

במהלך הישיבה הוצגו תוכניות ההערכות, לוח הזמנים הנדרש, המשימות על פי תחומי אחריות לכל האגפים המקצועיים ולמינהלות הרובע ,בדגש על תקופת הערכות ומוכנות.  תוך מתן הסברה ומידע לציבור. רוטנברג אשרטבע את העיקרון "שמירה על השגרה בכל מזג אוויר", ביקש לשמוע מכל המנהלים של יחידות התפעול את ההערכות שבתחום אחריותם. 

החזאים צופים שהחורף הזה יהיה גשום במיוחד. בניגוד לשנה האחרונה, תחזיות מזג האוויר מדברות על ריבוי גשמים ורוחות וזאת גם הנחת העבודה של המערכת. לפני שנתיים, כשהיו גשמים חזקים וסערה פקדה את הארץ, אשדוד צלחה את החורף בשלום. לא נראו בעיר מראות של הצפות, מכוניות תקועות ומתקנים שעפו מהרוח, וזאת הודות להערכות המוקדמת ולמוכנות המערכת לתרחישי חורף שונים.

גם השנה יושם דגש מיוחד על צירי תנועה פתוחים ונקיים, גישה נוחה לבניינים, בתי ספר ומבני ציבור, ניקיון מרזבים ופתחי ספיגה ושמירה על רצף תפקודי של הרשות המקומית. יחידות התפעול הונחו לפעול בהתאם ללוח הזמנים והמשימות שמופיעות בחוזר המנכ"ל ובהן: בדיקת קולטנים ברחבי העיר והכנת תחנות הקיץ, גיזום עצים ותיאום עם חברת חשמל, הכנת החופים מפני סערת רוחות וגשמים ועוד.

מודל התפעול שפותח באשדוד יפעל גם בחורף הקרוב. המוקד העירוני (במתכונת 24 שעות ביממה), ירכז את המפגעים ויפעיל את המערכת לפי סדרי עדיפויות. לרשות המוקד יעמדו כלים וציוד ומערך כוננים לחירום מתחומי אחזקה, חשמל ותאורה, תברואה, פיקוח עירוני, רווחה ותאגיד המים יובלים. ישיבה רחבה יותר בראשות מנכ"ל העירייה תתכנס מאוחר יותר ובה יפורטו כל המשימות שבוצעו, תוך התייחסות לכך שראש השנה יחול בסוף ספטמבר וההערכות לחורף מכוונת לקראת תחילת החגים. 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]