מידע על מלגות לסטודנטים מעיריית אשדוד ומלגות כלליותהשנה האקדמית תיפתח בעוד כחודשיים וזה הזמן להגיש בקשות למלגות, עיריית אשדוד היא אחת העיריות התומכות ביותר בישראל בסטודנטים ומאפשרת עזרה במגוון אפשרויות לסטודנטים תושבי העיר, מלבד מלגות והלוואות מהעירייה, ישנן עוד לא מעט אופציות ששווה לכם לבדוק, ליקטנו עבורכם את הטובות ביותר, בהצלחה!

בעוד כחודשיים תיפתח שנת הלימודים האקדמאית וזה הזמן לחפש מלגות ואפשרויות מימון ללימודים. עיריית אשדוד תומכת בשנים האחרונות בסטודנטים בצורה יוצאת דופן. העירייה מציעה הלוואות ללא ריבית, מלגות ומוקדי מידע וייעוץ בחינם לסטודנטים תושבי העיר.
-
ליקטנו עבורכם את המידע הרלוונטי לקראת פתיחת שנת הלימודים, החל ממלגות ועזרה של עיריית אשדוד ועד למלגות שוות נוספות:

בימים אלו מרכז כיוונים פותח את תכנית ההלוואות הייחודית של עיריית אשדוד בשיתוף בנק לאומי, זו השנה השישית שכל סטודנט הלומד לתואר ראשון ומעלה, בגילאי 18-34 (נשים עד 45) ותושב העיר לפחות 3 שנים יכול ללמוד בראש שקט ולקבל עד 10,000 ₪ לכל שנה אקדמית. במהלך התואר העירייה משלמת את הריבית לבנק ובסיום הלימודים הסטודנט יכול להחזיר את ההלוואה בתשלום אחד ללא ריבית או לפרוס את ההלוואה עד 6 שנים בתוספת ריבית חודשית של פריים+0.11%.  

עיריית אשדוד מסייעת לסטודנטים גם במלגות בשיתוף פרוייקט פר"ח, בכל שנה מופעלים במסגרות פר"ח בעיר למעלה מ 800 סטודנטים שלוקחים חלק במגוון פרויקטים חברתיים בתמורה למלגה שנתית הנעה בין 5,200 ₪ ל 6,500 ₪. גם השנה פרויקט פר"ח מפעיל מסגרות שונות ומגוונות בכל רחבי העיר, החל מחונכות אישית לתלמידי יסודי ועד פרויקטים קבוצתיים בחטיבות הביניים. מרכז "כיוונים" ו פר"ח קורא לסטודנטים לקחת חלק בפעילות וליהנות ממלגה שנתית המסייעת במימון שכר הלימוד האקדמי. ההרשמה לפרויקטים כבר החלה באתר האינטרנט של "פר"ח".

מרכז כיוונים מתכנן בימים אלו יריד ייחודי "סטודנטים פותחים שנה" המשלב בתוכו ארבעה מתחמים אטרקטיביים לסטודנטים. היריד מתקיים במרכז כיוונים, רח' הציונות 4 בתאריך 10.9.2014 יום רביעי החל מהשעה 18:00 בשיתוף גורמים שונים: לשכת התעסוקה, העמותה לתרבות הבידור בעיר, פרויקט פר"ח, מעו"ף, "חינוך לפסגות", משכן לאמנויות הבמה, מכללות אזוריות, "זיכרון מנחם" ועוד.

מתחם תעסוקה- הסטודנטים יוכלו להיעזר בצוות מקצועי ומהימן של המרכז בכתיבת קורות חיים, חשיפה למעסיקים בתחומים השונים, הגשת קורות חיים, יוצעו עבודות שונות לסטודנטים.

מתחם מלגות, הלוואות, השכלה והתנדבות- חשיפה והרשמה למלגות התנדבות, לדוגמא פרויקט פר"ח, מעו"ף, ידידים. הרשמה והסבר לפרוייקט הלוואות עירוני, סדנת חיפוש מלגה, הרשמה למקומות התנדבות ומעורבות חברתית.

מתחם הרצאות מתחלפות- הרצאות המשלבות הכוונה, ייעוץ ומידע לשימוש הסטודנטים בתחומים שונים: "סטודנט בעולם העבודה"- זכויות סטודנטים עובדים, "לימודים בארה"ב"-  בשיתוף קרן "החינוך ישראל ארה"ב"  ההרצאה תתמקד בתהליכי הקבלה לתארים מתקדמים בארה"ב.

"לקויות למידה והתמודדות באקדמיה"-  כיצד מתמודדים סטודנטים לקויי למידה באקדמיה, למי פונים, טיפים להתארגנות והתמודדות באקדמיה. "פשוט להיות סטודנט"-סדנת הכוונה לחיפוש מלגה המתאימה לנתוני הסטודנט.

מתחם מוזיקה ואווירה טובה – מתחם המשלב מוזיקה, הופעות של אומנים מקומיים, פינות ישיבה, הטבות ברכישת כרטיסים להופעות ב"משכן לאומנויות הבמה", מכירת בירות בשיתוף העמותה לתרבות הבידור.

להרשמה ובירור פרטים על הכנס ניתן להיכנס לאתר האינטרנט www.kivoonim.org.il

או בטלפון: 08-8604028, שלוחה 4, קרן. חפשו אותנו גם בפייסבוק: "מרכז כיוונים אשדוד"

 

אפשרויות נוספות למלגות:
 
אורות האמונה(אורות האמונה)
-
ב"אורות האמונה" שואפים למצוא את נקודות העומק של החיים, להעצים אותן ולבנות מהן עולמות חדשים מתוך התבוננות בהגותו של הרב קוק. ללומדים בבית המדרש באוניברסיטת תל אביב אנו מציעים מלגות עד 5000 ש"ח, ללומדים אונליין (מכל הארץ) אנו מציעים מלגה שנתית של 1250 ש"ח . קיימת אפשרות ללימודי קיץ. ההרשמה היא דרך המייל ודרך אתר ההתאחדות. נא לצרף קורות חיים והסבר קצר למה אם מעוניינים /ות להצטרף ללימוד.
הקבלה למלגה מותנית בריאיון
 • גובה המלגה: 1250- 5000
 • סטודנט אשר ימצא מתאים לקבלת המלגה יזומן לראיון אישי
 • סטודנט אשר ימצא מתאים יזומן למיונים / הכשרה מטעם מעניק המלגה
 • קישור לפרטים אודות המלגה
-
אות הסטודנט המתנדב (התאחדות הסטודנטים בישראל ואיסתא - ההקרן ע"ש אלכס גור אריה)
המלגה מוענקת לסטודנטים שעשו או עושים פעילות חברתית / התנדבותית יוצאת מן הכלל ללא תמורה ( ללא תגמול בנ"ז ו/או בתשלום כספי) במהלך תקופת לימודיהם האקדמית ומעבר לה.
-
אזרחים ותיקים מתנדבים(התאחדות הסטודנטים הארצית בשיתוף המשרד לאזרחים ותיקים)
מטרת הפרויקט היא להפיג את הבדידות, להעלות את הערך העצמי ואת תחושת המסוגלות העצמית של האזרח הוותיק, למנוע את הניתוק בין האזרח הוותיק לחברה ולשמור עליו כאדם פעיל התורם לחברה. הפרויקט המוצע מציע לאזרחים הוותיקים להתנדב בקהילתם בשלל מסגרות פעילות.
 • הסטודנטים בפרויקט יצרו קשר עם עמותות וארגונים באזור וירכזו את הצרכים להתנדבות האזרחים הוותיקים, יבצעו שיבוץ של האזרחים הוותיקים במקומות ההתנדבות ויסייעו בקליטתם. כמו כן, הסטודנטים יהיו אחראים על הפקת חוגים ופעילויות במועדון מלבד ההתנדבות עצמה, וילוו את האזרחים הוותיקים בפעילותם לאורך השנה
 • גובה המלגה: 5000 ש"ח
 • מלגה המחייבת פעילות של מעורבות חברתית ו/או תרומה לקהילה בתיאום מול מעניק המלגה
 • יש לבצע 120 שעות פעילות חברתית
 • קישור לפרטים אודות המלגה
-
ובים לתעשייה- משרד התמ"ת(משרד התמ"ת)
סטודנטים לתואר ראשון במקצועות ההנדסה והמדעים המדויקים, מוזמנים להירשם לתכנית "הטובים לתעשייה" - ביוזמת מנהל תעשיות והמטה לפיתוח אזורי במשרד התמ"ת ואולי לזכות במלגה בגובה 25,000 ש"ח.
 • התכנית משלבת הזדמנות להשתלבות בתעשייה, התמחות בעבודה מעשית במפעלים וחברות באזורי עדיפות לאומית וביצוע פרויקט גמר במסגרת המפעל או החברה.
  כללי הגשת הבקשה והתחייבויות הצדדים ניתן למצוא באתר משרד התמ"ת - www.moital.gov.il , על ידי הכנסת תכנית "הטובים לתעשייה" בשורת החיפוש.
  הזכאות למלגה מותנית בלימודים למקצועות ההנדסה והמדעים המדויקים בהם נדרשת חובת עבודת גמר לתואר הראשון ובהשתלבות בעבודה במפעל באיזור העדיפות לתקופה הנדרשת.
 • גובה המלגה: 25000
 • קישור לפרטים אודות המלגה
-
המקום- מרכז תרבות ורוח(המקום- מרכז תרבות ורוח)
אם אתם סקרנים, צמאי דעת ומחפשים עניין ומשמעות
אם אתם מחפשים ללמוד,ליצור ולהתפתח
אם חשוב לכם להתחבר לעצמכם,לחברים,למשפחה ולסביבה וברצונכם לעשות זאת בסביבה נאה ורגועה, באוירת פתיחות וכבוד המאפשרת לכם להיות מי שאתם
'המקום' הוא המקום שלכם!
 • בואו להשתתף במגוון הסדנאות המרתקות של 'המקום',
  לפתח את היכולות האישיות,
  להכיר את אוצרות הידע והחכמה של היהדות
  ולקבל מלגת לימודים משתלמת במיוחד!

  מלגות עד 1000$ !!! המלגה תוענק בצ'ק ישירות לסטודנט.
 • גובה המלגה: 1000 דולר
 • סטודנט אשר ימצא מתאים לקבלת המלגה יזומן לראיון אישי
 • קישור לפרטים אודות המלגה
-
הפרויקט הלאומי - ברור זכויות ניצולי השואה ותיעוד סיפורם האישי(התאחדות הסטודנטים והמשרד לאזרחים ותיקים)
 • בישראל ישנם כ-200,000 ניצולי שואה. רבים מהם אינם מוכרים לרשויות המדינה או לקרנות הסיוע ותפקידנו הוא להגיע אל כל הניצולים ולסייע בידם לממש את זכויותיהם.
  מטרת הפרויקט מתחלקת לשני מישורים. האחד, סיוע בבירור זכויות ניצולי השואה המגיעות להם על-פי חוק ובמקרים רבים הם כלל לא מודעים לקיומן. המישור השני, הינו איסוף סיפוריהם האישיים של הניצולים במטרה לשמר את הזיכרון ולעצב את תודעת החברה הישראלית.
  אופי הפעילות – לאחר ההכשרה, יקבל כל סטודנט רשימת ניצולים מהרכז האזורי ויחל בפעילותו עם הניצולים. הפעילות תיעשה בתיאום עם הניצול בהתאם לנוחיות הסטודנט כאשר בכל חודש הוא נדרש לעשות כ-20 שעות.
  המלגה סגורה כעת ותפתח שוב בספטמבר 2014.
 • גובה המלגה: 5000 ש"ח
 • יש לצרף קורות חיים לבקשה
 • מלגה המחייבת פעילות של מעורבות חברתית ו/או תרומה לקהילה בתיאום מול מעניק המלגה
 • יש לבצע 120 שעות פעילות חברתית
 • סטודנט אשר ימצא מתאים לקבלת המלגה יזומן לראיון אישי
 • סטודנט אשר ימצא מתאים יזומן למיונים / הכשרה מטעם מעניק המלגה
 • קישור לפרטים אודות המלגה
-
הפרויקט הלאומי בשיתוף נפש יהודי(התאחדות הסטודנטים)
בפרויקט מיוחד במינו תוכלו ללמוד ולהעמיק את ידיעותיכם באמצעות 10 שעות העשרה חודשיות במרכזי "נפש יהודי" ובנוסף להתנדב 10 שעות חודשיות בסיוע לניצולי השואה בבירור זכויותיהם ובתיעוד עדותם.
 • הפרויקט יימשך כחצי שנה ותמורת כ120 שעות תינתן מלגה על סך 5000 ₪.
  כל סטודנט יפעל על בסיס מקום מגוריו ושעות הפעילות ייקבעו לפי נוחיות הסטודנט
  במרכזי נפש יהודי כל סטודנט יוכל לבחור את השיעורים בהם ישתתף ובפרויקט הלאומי- שעות הפעילות יתואמו אל מול הניצולים.
  ארגון "נפש יהודי" 
  הוקם במטרה לחזק את הקשר בין העם והארץ בקרב הציבור האינטלקטואלי בארץ ובעולם ולהעמיק את הזהות והמורשת היהודית בלב הציבור המשכיל. 
  תוכלו לקבל כלים לבניה וצמיחה אישית, להביע עמדה ולדון בשאלות יסוד עקרוניות, להעמיק ולהעשיר את ידיעותיכם על הזהות והמורשת של עם ישראל, ולהכיר סטודנטים נוספים בחוויה מאתגרת. 
  תכנית לימודים ייחודית נבנתה עבור "נפש יהודי" ע"י מומחים מתחום החינוך והמורשת היהודית. נושאים מתוך תכנית הלימודים: תורה ומדע, משמעות החיים, סוגיות אקטואליות לאור התלמוד, תורה ורפואה, דת ומדינה, שואה, קבלה, פילוסופיה תלמודית, אגדות חז"ל ועוד.
  התכנית מורכבת מאלמנטים מגוונים: לימוד אישי, לימוד קבוצתי מונחה, שיעורים פרונטאליים, קבוצות דיון, הרצאות, סדנאות חשיבה ויצירה חווייתית, סרטים, סיורים לימודיים, סופי שבוע משותפים, ועוד. 
  הפרויקט הלאומי
  בארץ ישנם כ - 240,000 ניצולי שואה בארץ, רבים מהם אינם מוכרים לרשויות המדינה או קרנות הסיוע ותפקידנו להגיע אל כל הניצולים ולסייע בידם לממש את זכויותיהם. 

  מטרת הפרויקט הלאומי מתחלקת לשני מישורים. האחד, סיוע בבירור הזכויות של ניצולי השואה המגיעים להם על פי חוק שבמקרים רבים הם לא מודעים לקיומם. השני, איסוף סיפוריהם האישיים של הניצולים במטרה לשמר את הזיכרון ולעצב את תודעת החברה הישראלית. 

  כל סטודנט יעבור הכשרה פסיכו סוציאלית על אופי העבודה עם אוכלוסיית הגמלאים וכמו כן הכשרה מקצועית שבמהלכה יוסברו כל הזכויות המגיעות לניצולי השואה בארץ.

  מיד עם תום ההכשרה, ועם קבלת פרטי ההתקשרות של הניצולים, הסטודנט יחל לתאם את פעילותו אל מול הניצולים. לא יתבצעו ביקורים בשבתות ובחגים.

  כל פעילות שתיעשה במסגרת הפרויקט תיחשב לשעות מלגה (כולל נסיעות) לא יהיו החזרים על עלות הנסיעות.

  מוקדי הפעילות:

  אשדוד - מעוף - ז'בוטינסקי 1 פינת בני ברית אשדוד 77534

  אתר אינטרנט: להרשמה www.nuis.co.il.

  הרישום עתיד להיפתח במהלך חודש אוגוסט - נא להתעדכן באתר התאחדות הסטודנטים בישראל.

  המלגה מיועדת לסטודנטים החברים באגודת הסטודנטים במוסד האקדמי בו הם לומדים.
 • גובה המלגה: 5000
 • מלגה המחייבת פעילות של מעורבות חברתית ו/או תרומה לקהילה בתיאום מול מעניק המלגה
 • יש לבצע 120 שעות פעילות חברתית
 • קישור לפרטים אודות המלגה
-
חונכות של עמותת ידידים(קרן גרוס)
מלגות ליוצאי צבא והשירות הלאומי - קרן גרוס, מלגת התנדבות בעמותת ידידים
 • עמותת ידידים הינה עמותה המספקת חונכויות לילדים ונוער בסיכון.
  אנחנו מחפשים חונכים להתנדבות באחת מהתוכניות אצלנו, כאשר כל תוכנית עוסקת בסיוע לנוער/ילדים בסיכון.
  התוכניות המוצעות הן:
  מעגלי אחריות - הכנה לשירות משמעותי בצהל
  תכנית סיירת - עובדת עם ילדים ונוער בסיכון
  תכנית סיכויים - עובדת נוער עובר חוק
  בתי ידידים - בתים חמים לילדים ונוער בסיכון
  תכנית סל"ע - עובדת עם נערות עולות בסיכון
  בכל מקום בארץ פועלת תוכנית שונה.

  תנאים כלליים:
  א. עד חמש שנים מהשחרור
  ב. ניצול של הפיקדון כך שישאר עד 5,000 שח בפיקדון.
  ג. 12 שעות שבועיות במערכת.
 • גובה המלגה: 5,500
 • דוא"ל: [email protected]
-
מלגת קרן גרוס לחיילים משוחררים במצוקה מיוחדת(קרן הנצחה ע"ש יוסף ש. וקרוליין גרוס)
 • סיוע לחיילים משוחררים הנמצאים במצוקה מיוחדת עקב מחלה קשה או נכות אחד מבני המשפחה, מצב סוציאלי חריג וכן ילדים למשפחות חד הוריות ויתומים.
 • גובה המלגה: 5500 ש"ח
 • מלגה ע"ב מצב סוציואקונומי - יש להעביר מסמכים רלוונטיים לפי בקשת מעניק המלגה
 • קישור לפרטים אודות המלגה
-
סטודנטים במאבק באנטישמיות באינטרנט(התאחדות הסטודנטים בישראל)
 • מטרות הפרויקט:
  1. התמודדות, מאבק וצמצום הפצת האנטישמיות ברשת האינטרנט.
  2. העמקת והרחבת פעילות ההסברה של הסטודנטים במדינת ישראל.
  3. הגברת המודעות ומעורבותה של התאחדות הסטודנטים הארצית, אגודות הסטודנטים המקומיות והסטודנטים בכללותם באשר לנעשה בעולם בהקשר ליהודים ולמעמדה של ישראל.

  פעילות הסטודנט:
  לאחר ההכשרה, יחל הסטודנט בפעילותו. הפעילות תיעשה בביתו של הסטודנט ועל פי נוחיותו כאשר בכל שבוע יהיה מחויב לבצע כ-5 שעות פעילות למשך תקופה של שנה קלנדרית (ולא אקדמית). סך של 6000 ₪ ישולם לסטודנט, שיבצע פעילות במסגרת הפרויקט בהיקף של לפחות 5 שעות פעילות שבועיות, ובסה"כ 180 שעות פעילות במסגרת הפרויקט. המלגה תינתן בשלושה מועדים, בחודש אפריל, בחודש אוגוסט בטקס המלגות של התאחדות הסטודנטים הארצית ובחודש נובמבר.
 • גובה המלגה: 6000 ש"ח
 • מלגה המחייבת פעילות של מעורבות חברתית ו/או תרומה לקהילה בתיאום מול מעניק המלגה
 • יש לבצע 196 שעות פעילות חברתית
 • סטודנט אשר ימצא מתאים לקבלת המלגה יזומן לראיון אישי
 • סטודנט אשר ימצא מתאים יזומן למיונים / הכשרה מטעם מעניק המלגה.
 • קישור לפרטים אודות המלגה
לפרטים נוספים ולבדיקת אפשרויות מלגות נוספות לחצו כאן- בהצלחה!!!

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
ScheduleRotate([[function() {setImageBanner('9f4bf20f-a032-4c45-993f-ed7e29da772a','/dyncontent/2017/6/5/ddc064ee-648d-4ba4-ad6e-72da51a98ff7.png',1808,'',525,78,true,18478);},15],[function() {setImageBanner('9f4bf20f-a032-4c45-993f-ed7e29da772a','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',525,78,true,18478);},15]]);
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה