עיריית אשדוד מוכנה לפתיחת שנת הלימודים- כל הפרטים לגבי פתיחת שנת הלימודים באשדודבמסגרת מסיבת עיתונאים שהתקיימה בנושא פתיחת שנת הלימודים התייחס היום (ב'), ד"ר יחיאל לסרי לפתיחת הלימודים בצל המצב הביטחוני, קידום תלמידים מצטיינים מהשכבות החלשות, פתיחת מוסדות חדשים, הכשרת אנשי חינוך לתפקידים ניהוליים ועוד מספר נושאים לקראת שנת הלימודים החדשה

היום (ב'), התקיימה מסיבת עיתונאים בנושא פתיחת שנת הלימודים בהשתתפות בכירים בעיריית אשדוד וראש העיר, ד"ר יחיאל לסרי.

במסיבת העיתונאים התייחס ראש העיר לפתיחת שנת הלימודים בצל המצב הביטחוני ואמר:  "למרות המצב הביטחוני שנת הלימודים תיפתח ככל שתלוי בנו בזמן, כך שבשורה התחתונה צוק איתן לא פגע בהכנות ובמוכנות שלנו לפתיחת שנת הלימודים. איפה שאין מיגון לא נקיים לימודים במידה ולא יתאפשר, זה קורה בעיקר במגזר החרדי במתחם שנקרא החרגול, בשנתיים הקרובות יינתן פתרון מלא לבעיה זו, העיר שלנו נמצאת במצב מצוין מבחינת מיגון, אך עדיין לא מושלם, אנחנו ממשיכים לעבוד בנושא ובקרוב תושלם העבודה."

ד"ר יחיאל לסרי התייחס לאחוז הזכאים לבגרות בעיר: "היעד שלנו הוא 85% זכאים לבגרות באשדוד, אנו נמצאים היום במצב של 75%-73% הצלחה והמספרים רק יעלו. כניסת החינוך החרדי לחינוך הממלכתי פגעה מעט באחוזי ההצלחה, אך גם בעניין הזה נטפל והאחוזים יעלו באופן הדרגתי."

בשנים האחרונות אשדוד נמצאת חזק על מפת המצטיינים במגוון תחומים, בעיריית אשדוד לא נחים על זרי הדפנה וממשיכים בקידום תלמידים מצטיינים גם בשכבות החלשות: "המטרה שלנו לשנים הבאות היא להיכנס לעולם הרווחה החינוכית- למצות את הפוטנציאל של הילדים מהשכבות החלשות, אני מדבר על חיזוק המהלך של יום לימודים ארוך, מועדוניות ומסגרות של אחר הצהריים בהן יועשרו התלמידים. נתחיל בהשקעה ראשונית מסוימת ונחפש שותפויות בארץ ובעולם. כבר היום ניתן לראות את המגמה בבתי הספר למחוננים בהם נמצאים ילדים שמגיעים ממשפחות שלא יכולות לממן את הלימודים ואנחנו דואגים להם בעניין."

ראש העיר התייחס במסיבת העיתונאים למספר דגשים בהם רואה העירייה ערך עליון, בין הערכים מנה את העמקת החינוך לציונות, ישראליות, מעורבות חברתית והתנדבותית וקידום נושא הגיוס לצה"ל, שאת התחלת הפעילות ניתן לראות באימוץ חטיבת גבעתי על ידי העיר אשדוד, במסגרת האימוץ יגיעו חיילים מהחטיבה וירצו לתלמידי העיר אשדוד ובתמורה, החיילים יגיעו לפעילויות שונות ומגוונות בעיר.

בשנה הקרובה יופעל מודל מדידה והערכה על פי מדדי ראש העיר, עיריית אשדוד קיבלה את אפשרות הפעילות ממשרד החינוך והיא אחת הערים הבודדות בישראל, שמאושר לה לפעול באופן זה בו העירייה תעמיד סטנדרטים מסוימים שבתי הספר יפעלו על פי הם, יערך מעקב אחרי פעילות בתי הספר בעיר והעירייה תפעל בהתאם לתוצאות.

עיריית אשדוד הקימה פורום עתודה ניהולית בקרב אנשי החינוך בעיר, בשנה החולפת, הוחלפו חמישה מנהלי בתי ספר תיכוניים בעיר, מציאת מחליפים ראויים לא הייתה משימה פשוטה ובעירייה החליטו להקים הכשרה ניהולית מיוחדת שתאפשר עתודות לתפקידים בכירים בחינוך. עיריית אשדוד היא היחידה במדינת ישראל שהקימה מיזם מסוג זה.

במסיבת העיתונאים הגיעה בשורה גם לחובבי התיאטרון והאומנות בעיר, בשנה הקרובה תפתח מגמת תיאטרון שתפעל במוזיאון מונארט בשיתוף פעולה עם אחד מבתי הספר בעיר. המגמה תפעל בשעות אחר הצהריים ותלמד מגמת אומנות בסיסית ומתקדמת באשדוד.

בשנה הקרובה יוקמו 11 גני ילדים חדשים, יוקם בית ספר לילדים אוטיסטים לקראת שנת הלימודים הבאה, יוקם בית ספר יסודי חדש ברובע טז' והבשורה הגדולה היא תרומה של 1.3 מיליון שקלים שהועברה לחקר בחווה החקלאית באשדוד- בשורה למערכת המדעית בעיר.

ניכר כי עיריית אשדוד פועלת במרץ בתחום החינוך, בשנה האחרונה נבחרו עשרות תלמידים מצטיינים מאשדוד בתחרויות ארציות, אחוז הבגרות בקרב בתי הספר החילוניים הוא מהגבוהים בישראל, המורים עוברים הכשרות ראויות והתלמידים זוכים לפעילויות מעשירות בשעות אחר הצהריים, אין ספק שתחום החינוך נמצא בראש סדר העדיפויות של עיריית אשדוד.

 

 
ScheduleRotate([[function() {setImageBanner('8f0ac13f-c798-4fbd-be01-e26338c7a043','/dyncontent/2017/6/5/ddc064ee-648d-4ba4-ad6e-72da51a98ff7.png',1808,'',525,78,true,18478);},15],[function() {setImageBanner('8f0ac13f-c798-4fbd-be01-e26338c7a043','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',525,78,true,18478);},15]]);
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה