כבר בימים הראשונים ל"צוק איתן" אפשר היה להעריך שאין מדובר במבצע קצר אלא עלול הוא להימשך כמה ימים, כמו שני הסבבים הקודמים. הערכה זאת, ובמיוחד לאור ההחלטה על ביטול הקייטנות והלימודים, הביאה את ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי להאיץ באנשים הרלוונטיים להיערך לפעילות חברתית שתלך ותגבר באופן הדרגתי, ככל שהמערכה תימשך.

גם כאן מתקיימת התפישה העקרונית כי "מה שעובד בשגרה – עובד בחירום". החברה העירונית לתרבות ופנאי, המתנ"סים ותחום נוער וקהילה הם הגופים המופקדים על שירותי הפנאי והתרבות בימי שגרה. מכח זה הם נערכו להענקת שירותים אלה גם בחירום אלא שאלו היו צריכים להיעשות תחת מגבלה של מיגון מוחלט. מינהלות הרבעים המכירים היטב את התשתיות העירוניות, יש בידיהם מיפוי רחב של מבנים ואתרים ועומדים בקשר עם התושבים ופעילי הרבעים, השלימו את הפאן הנוסף. ומערכת החינוך העירונית המופקדת על שירותי חינוך בשגרה הוסיפה את חלקה בהשלמת המשולש.

כך נבנתה תוכנית הפעלה המנצלת באופן אופטימאלי את הכוחות בשטח, את התשתיות ואת הניסיון המצטבר בתחום, ובישיבת תיאום של הגופים המתפעלים  גובש מודל ההפעלה לניהול, רישום והוצאה לפועל של פעילויות ההפוגה, וחולקו המטלות בין גופי ההפעלה, כדלקמן:

  • פעילות ההפוגה מחוץ לעיר מרוכזת במרכז מונארט, הגוף המנהל את המיזם מטעם החברה העירונית לתרבות ופנאי. הרישום לפעילות ייעשה באמצעות המתנ"סים.
  • פעילות הפוגה במקלטים מרוכזת ע"י מזל שאלתיאל – מנהלת תחום נוער וקהילה בחברה העירונית. ניתן לפנות ישירות אליה (תחום הנוער) או דרך המתנ"ס באותו רובע. מידע ניתן לקבל גם במינהלת הרובע.
  • סרטי קולנוע – יופעלו חינם. השירות יינתן בקופות הקולנוע על בסיס כל הקודם זוכה. טל': 08-8686250.
  • יוזמות מקומיות – תושבים המבקשים סיוע בציוד או ערכות (ללא מתנדבים) תאום ישירות מולמזל שאלתיאל והיא כבר תדאג להעביר לכל מבקש.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]