בישיבת הערכת מצב שקיים ראש העיר בלשכתו, בנוכחות שרת הספורט והתרבות ח"כ לימור לבנת, עמד ראש העיר על המשמעויות הצבאיות והאזרחיות של המערכה בעזה, כאשר אין אנו יודעים את מועד סיומה. "כולנו רואים ומבינים את בעיית המינהרות ואת האיום הנוראי על העורף אמר" ומיד הדגיש את חשיבות השמירה על כללי ההתנהגות ושגרת החירום. 

הנתונים שדווחו במהלך הישיבה, נכון לאותה שעה, הם כאלה המלמדים כי על אשדוד נורו כ-170 טילים, נשמעו כ-80 אזעקות, הרוב יורטו ורק 9 נפילות בעיר. למעט פצוע קשה אחד וכמה פצועים קל לא נרשמו נפגעים אך יש נזקי רכוש במוקדי נפילה שונים. "הנתונים הללו לא פשוטים ואנו מתמודדים איתם במקצועיות ובצורה הראויה להערכה" אמר ראש העיר, אך הדגיש במיוחד את "ההתנהגות של התושבים ראויה לשבח. הם קוראים את המפה, מבינים את המציאות, מתנהגים בהתאם ואפילו נחלצים להתנדב ולסייע" אמר.

בהתייחסו לבשורה הרעה על נפילת חייל מאשדוד, אמר ד"ר לסרי: "צר לנו על הבשורה המרה וההודעה על בן אשדוד שנפל בהיתקלות עם המחבלים. זו טרגדיה לעיר, למשפחתו הותיקה ולתושבי אשדוד". הוא הדגיש את החשיבות של ערך חיי האדם ואת הפעולות שנוקטת העירייה בכל פעולותיה בעיר והביע תקווה כי לא נתבשר עוד על אובדן ושכול.

דגש מיוחד הושם על המורל והחוסן של התושבים. הקמת המטה המשימתי מוכיח את עצמו כגורם מכריע בשמירה על החוסן ובטיפול באוכלוסיה. חשוב להרבות בפעילות הפגתית בעיר ומחוצה לה ועל פי הנתונים מאתמול כ-1700 איש יצאו לפעילות הפגתית מחוץ לעיר וברחבי העיר פעלו כ-120 מוקדי הפעלה ממוגנים. פעילות זו, ע"פ הנחיית רה"ע, תלך ותתרחב ככל שרק יתאפשר ויתווספו לה גם מוקדים נוספים שעומדים בתנאי המיגון.

השרה לבנת חיזקה את ידי ראש העיר וסגל העובדים העומדים לרשותו. היא שיבחה את הנעשה באשדוד והציעה את עזרתה בנושאים הקשורים במשרדה. כך גם עם שר התקשורת גלעד ארדן ולאחריו ח"כ מירי רגב אשר ביקרו באשדוד, נכחו במפגשי עבודה של ראש העיר והביעו רצונם לסייע בתחום הנמצא באחריותם. מכולם ביקש ראש העיר לסייע בשלושה דברים עיקריים: בפתרונות מיגון באמצעות אספקת מיגוניות לאשדוד, בהוספת צופרים ובהצהרת סיוע ממשלתית לבעלי העסקים.

לסיכום נקבע כי הנחיות פיקוד העורף בעינן עומדות. נושא 45 שניות נבדק ואין שינוי בזמן ההגעה למרחב המוגן, במשמעות השהייה במרחב המוגן לפחות 10 דקות ובשאר ההנחיות שאותן מפרסם פיקוד העורף בכל יום.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]