"מצוינות היא אחד הדגלים שעליהם אנו מחנכים בבית הספר, וטבעי שנעניק בסוף השנה תעודות ופרסים לתלמידים המצטיינים" אומרים בבית הספר ומציינים כי זו השנה השלישית שבית הספר מקיים טקס סיום, בו זוכים התלמידים המצטיינים למעמד של כבוד. 

תהליך בחירת המצטיינים נעשה לקראת סוף השנה, כאשר מכל כיתה, בכל  שכבת גיל, נבחר מצטיין שכבתי בתחום הלימודי והחברתי. המצטיינים נדרשים לעמוד בהישגים גבוהים ובעשייה למען החברה והם מהווים דוגמא לחבריהם.  

בפתיחת הטקס הוענקה "סיכת מצטיין" לכל  תלמיד מצטיין, לקול תשואות הקהל – הנהלת ביה"ס, יו"ר וועד ההורים, משפחת שגב, מורים, נציגי מופ"ת ונציגי חברת חשמל. חבורת הזמר של ביה"ס פתחה את הטכס ומנהלת ביה"ס ויו"ר וועד ההורים ברכו את התלמידים המצטיינים. בהמשך, כל תלמיד מצטיין הוזמן לבמה תוך שהמנחה הקריא מספר דברים שכתבו עליו צוות השכבה, המבליטים את תכונותיו ואישיותו ועל מה זכה בהצטיינות.

הטכס היה מרגש במיוחד. מירי קדםמורה בביה"ס ובנה ברק – תלמיד בבית הספר, ניגנו מינואט - יצירה מוזיקלית מאת מוצרט בסקסופון ובפסנתר. בסיום, כל תלמיד קיבל תעודה ותשורה מביה"ס. המצטיין השכבתי קיבל מלגת לימודים שנתרמה ע"י משפחת שגב.

נציג התלמידים המצטיינים שי רבני העביר מסר לתלמידים: "הצלחתם רבות ונשאתם קשיים רבים על מנת להגשים את החלום ולקצור הישגים מרשימים בתחום הלימודי. העבודה הקשה הגיעה לידי מציאות  והגשמה. אולם לצד ההשקעה בתחום הלימודי חשוב לזכור תמיד גם את הסיוע שיש לתת לשאר תלמידי הכיתה ואת השאיפה לתת ולתרום לחברה". הוא סיים בציטוט של יצחק רבין: "אין לנו מכרות זהב, אין לנו נפט ולא יהלומים. ישראל ענייה במשאבי טבע אבל יש לה ובה פוטנציאל אנושי אדיר" .

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]