רגע לפני יציאה לחופשת הקיץ, תלמידי כיתה ד'3 בבית ספר יח"ד ערכו עבורנו חוברת מדהימה המתעדת את כל האתרים החשובים באשדוד. התלמידים, בניצוחה של מחנכת הכיתה גב' אהובה אסרף, עמלו על החוברת באינטנסיביות רבה תוך שהם משתמשים בכל האלמנטים העכשווים בעולם הפרסום והעיצוב. 

"הפקת החוברת הינה שיא לפעילות השנתית של התלמידים, באמצעותה הם למדו על העיר, ביקרו באתרים, צילמו, הסריטו, כתבו, ערכו ועצבו חוברת המיועדת לסייע לאורחים המבקרים בעיר ומבקשים ללמוד עליה" אומרת מחנכת הכיתה, ומודה למורה לאומנות שסייע לתלמידים בעיצוב האומנותי של החוברת.

כידוע, תלמידי כיתות ד' לומדים על אשדוד במסגרת התוכנית "אשדוד עירי". הם נחשפים להיסטוריה של העיר, לתהליכי צמיחתה, המפעלים הגדולים והחשובים שבה, סוגי האוכלוסיה ואיך עיר מתפקדת. בבית ספר יח"ד החליטו ללמד את הילדים באופן שונה ומעניין יותר ואת המחצית השניה של השנה הקדישו לביקור באתרים כדי להפיק את החוברת.

"אין כמו הלמידה החווייתית" אומרים בבית הספר ומציינים לשבח את התלמידים שלקחו על עצמם את המשימה ברצינות ובאחריות, יצאו אל השטח, צלמו בעצמם, ראיינו אנשים ולקטו כל מידע רלוונטי. "זו הלמידה המאתגרת והמשמעותית ביותר ותלמידנו עמדו בה בכבוד" אומרים בבית הספר.

בעירייה די הופתעו מההפקה המיוחדת ומהעבודה המעמיקה שעשו הילדים. "עיון בחוברת בהחלט יכול להיות מפתיע משום שמגלים דרכה עד כמה העיר שלנו גדולה ויפה" אומרים בעירייה ומציינים את היקף המידע והתחומים המובאים בחוברת. כך ניתן למצוא בחוברת מידע על חופי הים ועל הפארקים הגדולים בעיר, על מסעדות ובתי קפה, על ספורט ימי ותיירות, מרכז המבקרים בנמל והמוזיאונים בעיר, האמפיתיאטרון והמשכן, הספרייה העירונית וגלריה לאומנות, נחל לכיש, הדיונה הגדולה ומצודת אשדוד, קניונים, מתחמי מסחר ומקומות בילוי – "מידע שמושי ורב ערך שמלמד על אהבה גדולה של הילדים לעירם" אומרים בעירייה.

התבוננות נוספת בחוברת מגלה גם פינות חמד ואפשרויות לפעילות כגון: פארק אתגרים, פארק אשדוד-ים, מרכז החלקה על הקרח, מועדון הבאולינג, קולנוע "גלובס מקס", "העולם המופלא" ומקומות נוספים המתאימים לילדים. אך מעל הכל התלמידים הוכיחו שהם מחוברים היטב אל עולם הטכנולוגיה, כאשר הצמידו לכל אתר ברקוד, באמצעותו אפשר להגיע אל אתרי אינטרנט, יוטיוב ופייסבוק.

היום, ביקרו תלמידי כיתה ד'3 בעירייה והעניקו את החוברת שהפיקו. בתוך כך הם ביקרו באולם מועצת העיר ושמעו על פעילותה של העירייה וחבילת השירותים שהיא מעניקה לתושבים. כך סגרו התלמידים מעגל והשלימו את כל המידע אודות עירם היפה.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]