ביום רביעי התקיים מפגש בין תלמידי כיתה ד'3 מבי"ס אשכול לבין חבריהם מבי"ס אל-עזזמה שבפזורה הבדואית, ב"וואדי נעים" שבדרום הארץ. הקשר בין שני בתי הספר נרקם מזה מספר חודשים בפרויקט למידה שיתופי במסגרת התכנית של משרד החינוך "האחר הוא אני", ובמהלך השנה התקיימו פעילויות מתוקשבות משותפות, בהן לקחו חלק תלמידים משני בתי הספר. 

"התלמידים הכירו אחד את השני דרך המחשב וקיוו להכיר פנים מול פנים" אומרים בבית הספר ומספרים כי בשבוע שעבר, לאחר נסיעה ארוכה בדרך עפר בלב המדבר, נפגשו התלמידים ביחד עם מנהלת ביה"ס, מדריכת התקשוב העירונית, המחנכת לילי בורד וההורים המלווים עם עמיתיהם מביה"ס הבדואי בקבלת הפנים חמה ומרגשת.

מנהלת בי"ס אל-עזזמה וצוות המורים עמדו בפתח בית הספר וליוו אותם לחצר, בה חיכו התלמידים הנרגשים לא פחות. בחצר ערכו לכבודם שולחן עם המאכלים הבדואים המסורתיים. קבוצת תלמידים הכינה ריקוד מסורתי מיוחד והציגה אותו על הבמה. תלמידי "אשכול" העניקו לחבריהם שי למזכרת. אחד המורים מהצוות ערך סיור בשטח בית הספר ומחוצה לו וסיפר על ההווי הבדואי ועל אורח חייהם.

כפעילות לימודית לסיכום הפרויקט והעשייה המשותפת, התחלקו התלמידים לקבוצות מעורבות ובנו בעבודת צוות מצגת בנושא "האחר הוא אני". לסיום, כל תלמיד הכין כרטיס - תעודת זהות לעצמו, ובסוף הפעילות התלמידים התחלפו בכרטיסים למזכרת על היום המיוחד והמרגש.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]