175 בוגרים סיימו השנה את לימודיהם בתוכנית נחשון והגיעו לאולם האודיטוריום של מקיף ח', לטקס סיום הלימודים וקבלת התעודות. על הקהל נמנו ההורים המאושרים, מורים, מנהלים, צוות התוכנית ואורחים רבים שבאו לחלוק כבוד ולשמוח עם התלמידים. 

500 התלמידים המשולבים בתוכנית, בנוסף ל-175 הבוגרים שסיימו השנה, ממשיכים את דרכם במערכת החינוך בעיר ומן הסתם יגשימו אף הם את שאיפותיהם לסיום מסלול לימודיהם ובידיהם תעודת בגרות. "חלק מהם גם יזכו לתעודות הצטיינות כמו הבוגרים שסיימו השנה" מבטיחים במחלקה לקידום נוער.

המפקח על הביקור הסדיר, מר רחמים יוסף, ציין את תרומתה של התוכנית לקידום תלמידים ולמניעת נשירתם ממערכת החינוך. הוא ציין לשבח את עבודתה המקצועית של המחלקה למניעת נשירה וקידום נוער באשדוד, בראשותה של ד"ר גלקין, ואת ההישגים להם מגיעים תלמידי התוכנית. "אנשים רבים עולים לרגל לאשדוד, על מנת ללמוד מהניסיון ומהפיתוח המקצועי של המחלקה" אמר. מר דני קליין, מנהל אגף חטיבה בוגרת שהיה בין יוזמי הרעיון, ציין גם הוא את חשיבותה של התוכנית, תוך דגש למחויבות התלמידים להמשיך ולסיים בהצלחה את המקיף עם תעודת בגרות מלאה ותעודת הצטיינות. "היכולת להחדיר בתלמיד מוטיבציה ולהפיח בו אמונה שהוא יכול להצליח, היא הערך החשוב של התוכנית" הדגיש.

בדברי הברכה לבוגרי התוכנית הראשוניים, ד"ר גלקין ציינה לשבח את האנשים הרבים הצועדים לכל אורך הדרך בידיים שלובות – מנהלי בתי הספר והצוותים החינוכיים, מדריכים, מורים, קציני ביקור סדיר, מנחים, אנשי טיפול שתרמו להצלחת התוכנית, לתלמידי מגמות צילום ממקיף ו' שהתנדבו לצלם את האירוע.. ועוד – אשר הביאו לכך שהתוכנית הוכתרה כסיפור הצלחה. להערכה מיוחדת זכתה גב' אתי יפת שבמשך 3 שנים שימשה כמדריכה בנחשון וכיום היא מרכזת את התוכנית ברמה עירונית.

סיפור הצלחה עמד גם במרכז מופע הסיום שכן התלמידים בחרו לבטא את הפעילות השנתית דרך הספר המפורסם "עליסה בארץ הפלאות". באמצעות הדמות הזאת והעלילה המפורסמת, רקמו להקת נחשון ולהקת הבוגרים את סיפורה המיוחד של התוכנית. בסצנות מתחלפות, בסיפורים מרתקים ובשיתוף הקהל בחוויותיהם המיוחדות הציגו 45 התלמידים את התחנות שעשו בדרכם למעמד הזה, את המיזמים והפרויקטים המיוחדים בהם היו שותפים במהלך השנה ואת הסיום המשמח – בוגרים מאושרים עם תעודת בגרות. בסוף המופע המרתק, מופיעה עליסה על הבמה ומכריזה בשמחה על בחירתה בדרך נחשון כדרך לחיים.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]