שיעורי המולטימדיה המתקיימים בבית הספר הממ"ד תורני-ציוני "שילה", במסגרת ש.י.ט.ה, עוסקים בשילוב של טכנולוגיות המידע בהוראה ולמידה. התוכנית הפועלת בבתי הספר בארץ, מטעם קרן קרב, מתמקדת בעיקר בשילוב טכנולוגיה וקידום כישורי מחשב של המאה ה-21.

ב"שילה" מציינים כי התוכנית מקדמת גם ערכים כמו שיתופיות, יצירתיות, חקר בלמידה ונותנת הזדמנות שווה לכלל התלמידים להכיר מקרוב את כישורי המאה ה-21 ולהתנסות בלמידה בעזרת הטכנולוגיה. התוכנית ב"שילה" מופעלת זו השנה הראשונה בכיתות א'-ו', וכאמור קצרה הצלחה רבה ומרשימה.

עד לכאן נראה כי מדובר בלימודים שגרתיים ובתוכנית רגילה הפועלת כאמור במקומות רבים בארץ, אלא שבסיפור שלפנינו יש גם הפתעה נעימה כאשר, במסגרת שיעורי המולטימדיה, פיתחו שני תלמידים בבית הספר – יואב בראל ונועם שמחי – משחק דיגיטלי המשלב תכנים לימודיים, חשיבה יצירתית והתנסות בעקרונות התקשוב.

המשחק משך את תשומת לב הנהלת בית הספר והצוות החינוכי המלווה את התלמידים והם החליטו לשבצם בתחרות סוף השנה, שבה מיוצגים בתי ספר מכל הארץ ע"י משחקים נבחרים, שנבנו לפי הקריטריונים המתבקשים.

"לשלב הגמר הגיעו עשרים משחקים, שעמדו בקריטריונים הנדרשים, ומתוך שלושת המשחקים שהגיעו למעמד השיפוט המקצועי שהורכב מאנשי אקדמיה וצוות תוכנית ש.י.ט.ה, נבחר המשחק של יואב ונועם פה אחד למקום הראשון" אומרים בבית הספר לא מעט גאווה.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]