במערכת החינוך מבינים היטב מה המשמעות של קריאת ספרים, והרבה. הם מבינים כי קריאת ספרים מעשירה את הקורא, מרחיבה את אופקיו ומאפשרת לו להפליג למחוזות רחוקים, לחלום חלומות ו"להשלים" פרקים עלומים שנעדרו מעלילת הספר. אך, עבור ילדי בתי הספר היסודיים, לעולם הקריאה יש משמעות נוספת והיא הקניית ערכים ומתן כלים להבנת הנקרא. להשגת המטרה של קריאת ספר, משקיעים בחינוך לא מעט: הקמת ספריות חדשות, ימי שיא בנושא השפה העברית, מפגשי ספרניות עם תלמידי בתי הספר, הרצאות וימי חשיפה, חידון "אשדוד בסימן קריאה!", פעילות חונכות ספרים בגני הילדים ועוד.

השנה, בנוסף להשקעות המסיביות שמערכת החינוך העירונית מבצעת במוסדות החינוך, עלתה יוזמה ולהצטרף אל המיזם המחוזי "מצעד הספרים" – חידון מקוון שנועד לבחון קריאה ורמת ההבנה בקרב תלמידי בתי ספר יסודיים. החידון נועד לבתי ספר היסודיים והשנה נטלו בו חלק 103 בתי ספר – מאשדוד ועד אילת.

"החידון כאמור הינו פעילות אחת מיני רבות לעידוד הקריאה ומהווה אירוע מסכם לפעילות הבית ספרית בעקבות קריאת הספרים שנבחרו" אומרים באגף חטיבה צעירה במינהל החינוך ומציינים כי "השנה, לראשונה, מחוז דרום החליט לערוך חידון מקוון לתלמידי כיתות ה'-ו', בעקבות ספרי 'מצעד הספרים' שהם קראו".

הרעיון החשוב שעומד בבסיס החידון הוא הדרישה מהתלמידים לגלות בקיאות בתוכן הספרים ובמיומנויות מידעניות שאינטרנט, ובתוך כך לגלות גם את שיתופי הפעולה ביניהם.  התלמידים, בזמנם החופשי, בוחרים את החומר הנקרא, קוראים וגוזרים ממנו את התובנות והרעיונות הנלמדים ובסופו של דבר משיבים על שאלות באמצעות האינטרנט. שקלול הנקודות קובע את מקומם בחידון ולבסוף מי הזוכים.

תלמידי בית ספר "אלונים", בניהולה של גב' חגית בן סימון, קטפו את המקום הראשון במחוז והביאו כבוד גדול לבית הספר ולעיר. התלמידים הוכיחו רמת בקיאות גבוהה ויכולת עבודה יעילה בצוות, ואלו העניקו להם את הניקוד המרבי ואת הזכייה המיוחלת.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]