במפגשים הראשונים של מיזם "מנהיגות צעירה", ערכו התלמידים אירוח הדדי בבתי הספר. תלמידי אופק אירחו את מוריה ולאחר מכן תלמידי מוריה אירחו את תלמידי אופק. בתוך המפגשים יכלו התלמידים להיחשף למוסדות ולארגונים הפועלים ברובע המארח. כך לדוגמא ראו התלמידים מהו מפעל מוגן – המעסיק מבוגרים עם דרגות פיגור שונות, או ביקור במרכז מרו"ם – המקדם ילדים מצטיינים בתוכניות העשרה שונות. 

לאחר הפעילות השנתית, הביקורים ההדדיים, המשימות המשותפות והמשמעויות של מנהיגות ונטילת אחריות, ערכו התלמידים יום שיא שבו התארחו בבית אופק – הוסטל למבוגרים הנמצא ברח' איינשטיין, ונחשפו לצורת המגורים ושגרת החיים של הדיירים במקום.

במהלך הביקור התקיים דיון בפורום של הילדים ודיירי המקום. הצדדים הציגו שאלות ולמדו איש מפי רעהו על אורח החיים של כל אחד ועל הפעילות הכללית שנערכת במסגרת המיזם. כמו כן הוצגה מצגת סיום שכללה תמונות מכל המפגשים. כאשר המטרה החשובה היא לחשוף את הילדים, נציגי מועצות התלמידים משני בתי הספר, לאוכלוסיות שונות בחברה ולעורר בהם מודעות לערכים של סובלנות וסבלנות כלפי כל סוגי  האוכלוסייה.  

מנהל בית ספר מוריה מר בילו בן יצחק ומנהלת בי"ס אופק גב' חנה שימשי הגיעו אל מקום הפעילות ונטלו חלק במפגש ובפעילות המשותפת. באותו מעמד הם כמובן ברכו את התלמידים ואת כל העוסקים במלאכה, והחמיאו על ההתקדמות היפה שעשו התלמידים מאז תחילת הפעילות ועד היום.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]