שנת לימודים במערכת החינוך הינה תובענית ואינטנסיבית, במהלכה מורים ותלמידים נדרשים למשימות ולעמידה בתוכנית עבודה. מורים מלמדים חומר מובנה בהתאם לתוכנית החינוכית, ואילו התלמידים נדרשים ללמוד ולעמוד במטלות המוכיחות שהם אכן הבינו והפנימו את החומר הנלמד. במסגרת לימודי תרבות ומורשת ישראל המתקיימים במקיף ט', נדרשים מורים ותלמידים לאותם מחויבויות שציינו, אלא שבהנהלה ובצוות מורשת של ביה"ס החליטו ליזום מסע בעקבות המורשת היהודית לכלל חטיבת הביניים.

החלטת בית הספר למסע המורשת מציב דרך חדשה ומעניינת בהפנמת החומר הנלמד. המורים, על אף שיציאה ממסגרת חינוכית שגרתית יוצרת מטלות מורכבות יותר, מברכים על אופן הלימוד החווייתי החדש, ואילו התלמידים שמחים תמיד לצאת אל מרחבי הטבע, לשאוף אוויר צח ולחוות את החומר הנלמד באמצעות החושים. כך יצאו תלמידי כיתות ז', ח' ו-ט' למסע משמעותי, ערכי ומרתק, המסכם את תכנית הלימודים, כאשר כל שכבה נפגשת עם נושא חינוכי במורשת היהודית.

תלמידי בית הספר שיצאו למסע המורשת ביקרו ב"פארק קנדה", "יד לשריון" ו"מיני ישראל" באזור לטרון העולה לירושלים. "התלמידים יצאו לטיול בשבילי מורשת ישראל, במהלכו פגשו דמויות, סיפורים ומראות השזורים בעם ישראל תרבותו ומורשתו" אומרים בבית הספר ומציינים כי "הטיול חתם וסיכם למעשה את מגוון הפעילויות והתכנים הלימודיים והערכיים שנלמדו במהלך השנה".

היום המיוחד היה כאמור גדוש בפעילות ובתכנים, ועל אף העייפות התלמידים הרעיפו שבחים על התוכנית והביעו בחום רב את שביעות רצונם מהיום החווייתי וממופע הסיום. "יום זה היה בהחלט משמעותי עבור תלמידינו והיווה יום מסכם לפעילות שנתית עצומה המתנהלת בבית הספר לכל אורך השנה" אומרת אחת המחנכות, ובבית הספר מסכמים את היום כ"תחילתה של מסורת חדשה שבה, באמצעות מסע בעקבות המורשת היהודית, יוכלו התלמידים להתחבר אל החומרים הנלמדים ולחוות מקרוב את המשמעויות הנגזרות מנושאים הקשורים במורשת ובאנשים אשר צעדו כאן קודם". 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]