במסגרת הפרויקט המיוחד "מרגישים את הים", מגיעים צוותי הגנים לאיגוד ערים לאיכות סביבה ועוברים השתלמות בנושא משאב המים, בדגש שמירה על הים וחופים והכרות עם המגוון הביולוגי המקומי. דגש מיוחד ניתן לבעלי החיים שוכני הים ובייחוד לדולפינים, ובמהלך ההשתלמות מפתחת כל גננת ארגז כלים מקצועי וייחודי לגן שלה, בעזרתו מלמדת את הילדים להכיר את המגוון ולשמור עליו.

בנוסף מתקיימת במהלך הפרויקט סדנא מיוחדת בכל גן ובה צוות של עמותת מחמל"י (מרכז חקר מידע וסיוע ליונקים ימיים בישראל), המגיע לגני הילדים עם גולגולת ומזיפות (חלקים מהשלד של לויתן) וממחיש לילדים באופן חווייתי את הנושא או כמו שציינה אחת הגננות – "הים מגיע אלינו לגן".

התהליך כאמור הסתיים השבוע בחגיגה שהתקיימה בנמל אשדוד ונפרשה על פני ארבעה ימים. בכל יום יצאו 10 גנים לסיור לימודי מרתק בנמל אשדוד - סיור בדגש קיימות ואיכות סביבה ולאחריו צפו הילדים ולקחו חלק פעיל בהפקה מוסיקלית ייחודית לפרויקט – "שירי ים"- בביצוע שירלי שמחי.

 

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]