בימים אלה שוקדים במשטרה ובעירייה, להכין את מפקדת הקיץ האחודה לטיפול בתלונות תושבים בתחומי החיים השונים ובעיקר בפעילות הלילה של הצעירים היוצאים לחופש הגדול. מפקדת קיץ אחודה, פירושו שהמשטרה והעירייה משלבים ידיים ומאחדים את משאביהם על מנת ליצור כפל כח בהתמודדות עם התרחישים האפשריים שהקיץ מזמן לנו. פעילות משולבת ותיאום קיים באופן קבוע בין שני הגופים אך בקיץ הם מקבלים דגש מיוחד לאור הנסיבות הטבעיות לחופש הגדול.

על היוזמה לבניית מפקדת קיץ אחודה אחראים מפקד המשטרה סנ"צ נועם שקל ומנהל אגף הביטחון אריה איטח, ומשמעותה היא שעל ניידות הביטחון העירוני ישבו גם שוטרים וביחד יבצעו פעילות משותפת לאיכות חיי התושבים. "תושבי אשדוד יקבלו שירות בתחומי איכות החיים בשעות הלילה, בכל רחבי העיר – גם בחופי הרחצה וגם באתרי הבילוי" אומר איטח.

בתוך כך באגף הביטחון העירוני מבקשים כבר עתה להעביר מסרים להורים ולבקשם להיות ערניים ולדעת היטב מה התוכניות של ילדיהם בקיץ. "הורים מתבקשים לתדרך את ילדיהם בטרם יצאו לבלות באתרי הבילוי השונים ברחבי העיר, משום ש"לא פעם אנו מוצאים ילדים טובים אשר מאותגרים על ידי חבריהם לשתות אלכוהול והם לא בנויים לכך" אומר קב"ט העיר. "למסר כזה ופעילות מקדימה של ההורים יש משמעות רבה מאוד, משום שבמקרה כזה של ילד שהתפתה לשתות, יכולות להיות תוצאות קשות ומסוכנות לילד" אומר איטח ומבקש מההורים: "הורים שימו לב!".

בעירייה מבהירים כי גורמים רבים משתתפים בהיערכות לקיץ הקרוב ובהם משטרת אשדוד, הרשות העירונית למאבק בהתמכרויות ובאלימות, סיירת הורים, מועצת התלמידים וגורמי הביטחון, וכי נעשים מאמצים ומושקעים משאבים כדי שנעבור את הקיץ בשלום. יחד עם זאת, שיתוף פעולה עם ציבור ההורים והגברת המודעות לדרכי הבילוי של ילדיהם, יקל על כולנו בעמידה במשימות שהצבנו.

כדוגמא, מביאים בעירייה את חופי הזהב של אשדוד אשר יקבלו תשומת לב לכל אורך היממה (24 שעות ביממה), הן בסיורים ותצפיות והן באמצעות מצלמות המוקד, אשר ימנעו הבערת מדורות וקיום מנגלים בגזרה זו. "במקרה זה תתקיים אכיפה ללא פשרות" אומרים בעירייה ומבהירים כי "אם הורים ומשפחות ישמרו על החוק ויימנעו מהתנהגות אסורה, גם ילדיהם יתנהגו בהתאם".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]