סרטים וקולנוע הם אחד מהנושאים המרתקים כל אדם. היכולת להביא סיפור אנושי, תסריט דמיוני, מסמך תיעודי או חוויה אישית, באמצעות מצלמת וידאו, היא מהכישרונות החשובים ביותר בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה, ולא לחינם סרטים וקולנוע הפכו לאחד מצורות הבילוי המהנים ביותר ובמידה רבה גם חומר מרתק ללמידה ולהרחבת האופקים. במקיף ו', במסגרת הלימודים במגמת התקשורת, עוסקים התלמידים במקצועות הקולנוע והוידאו, החל מכתיבה ועריכה, דרך צילום, בימוי ועבודת אולפן ועד להשלמת המוצר הסופי – הסרט. "התלמידים בוחרים את נושא הסרט או ה'קליפ', כותבים את התסריט, בוחרים שחקנים ו'לוקיישן', בונים עלילה, מצלמים, מביימים, עורכים ומעבדים ולבסוף מציגים את יצירתם לקהל" אומרים בבית הספר ומציינים "ממש כמו בהוליווד".

אם מדברים על הוליווד, אז במקיף ו' קיימו זו הפעם השנייה את טקס האוסקר של בית הספר. תלמידים הציגו במהלך האירוע סרטים שהפיקו וגרפו לא מעט מחמאות ומחיאות כפיים. עודד קסירר, רכז מגמת תקשורת, סיפר על פרויקט "הנוער בוחר את ערך הכבוד לאדם, לחי ולסביבה", כערך שלאורו הופקו סרטי התלמידים המוכשרים והיצירתיים, ומיד לאחר מכן הוקרנו הסרטים וה"קליפים" המרגשים:  "הזכות להציל" - גלויה אישית של חן טרכטנברג על התנדבות במד"א, "העולם מלמטה" - גלויה אישית של עמית ללוש, על היחס לנמוכי קומה בחברה הישראלית, "שלם עם עצמי" - גלויה אישית של דניאל גרבר על לקות השמיעה והיחס ללוקה בשמיעה בחברה, "תדמיין"- גלויה אישית של רום פטליס על הרס הדמיון של נער יצירתי בעטיו של השימוש בריטלין, "שווים" - קליפ מוזיקלי של נועם יעיש ונועה ארובס על גזענות בבית ספר.

בקטגוריה נוספת הוקרנו פרסומות בנושא קבלת השונה - פרי הפקתן של שתי קבוצות תלמידים: קבוצה 1 - ליעד עזרא, רותם רון, שחר שיטרית ורז ביטון, וקבוצה 2 - לוראן לנגסנר ולורן גז.

הסרטים הארוכים לעומתם התמקדו בערכים חברתיים מובהקים: "אין גיל לנתינה" - סיפורה של אישה מבוגרת המנהלת פרויקט חלוקת מזון לנזקקים בשכונתה, יצרו והפיקו: נאור מושהיוף, רון בן חמו ומתן בן גוזי. "אחרי, רוברט" - סיפורו של נער בעל צרכים מיוחדים בתוך פרויקט "אחריי", הופק ע"י: אוזל גבריאל, פטרוב איליה ואלמקייס מעיין. "צחוק למטרה טובה" - סיפורו של ליצן רפואי המתנדב בקרב אנשים עם מוגבלויות, הופק ע"י היוצרים: גל כהן, נועה גבסי וחן נוייר. "צובעים את העתיד" - סיפורו של מקס המנסה ליצור חיבורים קהילתיים דרך אומנות, הופק ע"י: עמית פרטוק וגיא אילוז. "האור שבקצה המנהרה" - סיפורו של אביב חקאני והנצחתו, הופק ע"י חן אורן, שירז בן זקן ואליה שיטרית. "אהבה ללא גבולות" - סיפורו של משקם כלבים, הופק ע"י: עדי לוין, גיל ארמה וחן עוזיאל. ו"העיניים של דרור" - סיפור של בחור שעקב מחלה איבד את ראייתו אך לא את התקווה לחיים מלאים, הופק ע"י: ניצן כהן, עמית שדה ויוסי מגור.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]