פעם בשנה תלמידי כיתות ט' במקיף ט' יוצאים לגליל העליון למסע כוכב. המסע ייחודי לשל"ח ומאפשר לתלמידים לשלב למידה בכיתה עם למידה משמעותית העוסקת באזור ההר בישראל, בדגש על הגליל העליון. "המסע הוא חוויה מיוחדת ומורכבת הבאה לתת לתלמיד להכיר ולחבר בין הנלמד בכיתה לבין השטח באופן בלתי אמצעי" אומרים במקיף ט'.

מסע כוכב הינו מודל חדש שבו יוצאים תלמידי התיכוניים למסעות לימוד והכרות עם תאי שטח שונים בארץ, לומדים על ההיסטוריה והמורשת, משלבים סדנאות ופעילות חברתית, ישנים בשטח ומכינים לעצמם את הארוחות ולבסוף מסכמים ימים של חוויה קבוצתית עטורת רשמים.

את המסע לצפון החלו התלמידים בנחל כזיב שבגליל העליון ובסיומו הגיעו לעכו. התלמידים חוו חווית הליכה במים, בקרו בקבר רשב"י במירון, ערכו סיור לילי בנקרות בראש הנקרה, הליכה במנהרות צלבנים ועוד ועוד. "השילוב המיוחד של תכנים מחומר הלימוד עם מסע אתגרי מאפשר לחוות דרך הרגליים, העיניים ושאר החושים את החומר הנלמד" אומרים בבית הספר.

מחנכי הכיתות ורכז החינוך החברתי של מקיף ט' מציינים כי קודם למסע, מושקעים לא מעט מאמצים בהכנת התלמידים והדרכה חלקית של המש"צים, אך סופו של התהליך מניב את התוצאות המקוות, שכן בסיום המסע זוכים התלמידים להטמעת ערכים כגון עזרה הדדית במסלולים, אפשרות להדריך, לעזור מנהלתית לצוות המורים ולהביא כל תלמיד לידי ביטוי בתחומים שבהם הוא חזק.

בתמונות: תלמידי כיתה ט' במסע הכוכב בגליל העליון

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]