"נחשון" הינה תוכנית דגל של המחלקה למניעת נשירה וקידום נוער בעיר, יוזמה  של מר דני קליין - מנהל חטיבה בוגרת במנהל החינוך, מר רחמים יוסף - מפקח על ביקור סדיר במחוז דרום וד"ר רימה גלקין - ראש צוות פיתוח ואחראית על הטמעת התוכנית. התוכנית מבוססת על יעדי ההכלה ויעדים אותם מוביל ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי וביניהם שוויוניות והצטיינות.  

לאחר ההצלחה הרבה בחידון אלוף העברית, שהתקיים לראשונה במסגרת תוכנית נחשון כחלק מלמידה משמעותית מאתגרת, הוחלט לקיים חידון תנ"ך במטרה לקרב את תלמידי התוכנית למקורות וליצור חוות למידה. השנה נבחר ספר השופטים וכ-175 תלמידי נחשון יצאו למרתון חוויתי שכלל למידת תכנים, המחזות ויצירות אומנות בנושא.

לשלב הגמר עלו 21 תלמידים מ-7 מקיפים בעיר.

כ-200 מעודדים נכחו באולם ובהם תלמידים, אנשי חינוך וצוותים חינוכיים.

קליין - מנהלת אגף חטיבה בוגרת במינהל החינוך פתח את האירוע הפורץ דרך וציין כי "לפני 5 שנים, כאשר החלה התוכנית, היא הציבה מטרה אחת: למנוע נשירה!". קליין לא האמין אז שנגיע לפעילות ערכית ברמה גבוהה מסוג זה, כולל יצירות אומנות שהוצגו בתערוכה.

ד"ר רימה גלקין התייחסה בנאומה לשלב הראשון בתוכנית שעומדת להסתיים: שלב חידוש קשר משמעותי עם הלמידה והגברת המוטיבציה. היא ציינה את "עליית המדרגה שעשינו בהפעלת התוכנית" והביעה הערכה רבה לתלמידים שהתמודדו בכבוד בשלב הגמר והפגינו ידע רב בתכנים. 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]