ירושלים, בת  3,500 שנה, היא מהערים העתיקות בעולם. מה לא נכתב על ירושלים עיר הקודש, מי לא לטש עיניו אל ירושלים בירת ישראל, מי לא ביקש לחזות ביופיה של ירושלים בשיא תפארתה ומי לא מבקר כיום בירושלים ונהנה מאוצרותיה. 70 שמות לירושלים, מאות שירים נכתבו לכבודה ואלפי כתרים נשזרו לראשה. על כל אלה ועוד נבנתה במקיף ו' מסורת חינוכית-ערכית, המבקשת לקבוע את ירושלים הבירה בתודעה של בני הנוער הצעירים. 

במסגרת זו עורכים בבית הספר פעילות לכבודה של ירושלים, וכך נפתחה אליפות הידע על ירושלים בחידון פתגמים ואמרות על עיר הקודש ובירתה ההיסטורית והעכשווית של מדינת ישראל. בשלב השני, נבחנו התלמידים על בקיאותם בשלל שמות ירושלים ובעברה ההיסטורי עטור התהילה. בהמשך התמקדה אליפות הידע במלחמות ישראל ובמיקוד על הקרב ההרואי בגבעת התחמושת, במהלכו הופגנו גבורה ואומץ לב עילאי ע"י לוחמים מגדוד 66, מחטיבת הצנחנים בפיקודו של מוטה גור.

המשתתפים: עידן לוי, ירין סלפטי, יונתן מזרחי, שיר בונבידה, דיויד גבר, לינור מור, יובל עבדן, יקיר לוגסי וראם ברק, הגיעו לאליפות הידע "מצוידים" בדפי הכנה רבים עליהם שקדו בעמל רב, בחודש האחרון. לאורך כל אליפות הידע הפגינו המתמודדים בקיאות רבה, ומעל לכל אהבה ולהיטות לדעת עוד ועוד על עיר הבירה הנצחית של מדינת ישראל.

בסיום החידון ולאחר שהשלימו את כל שלבי האליפות, נבחרו הזוכים בשלושת המקומות הראשונים: ראם יובל עבדן וירין סלפטי.

זו השנה ה-11 כאמור שחידון זה מאורגן במקיף ו' וגם השנה אחראית לו גב'שילה כהן -רכזת חינוך חברתי בשיתוף עםאביבה אמסלם -רכזת היסטוריה במקיף ו', וצוותה. 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]