יכולת הנתינה באה לידי ביטוי בדרכים רבות אך דומה כי היכולת של האדם לפעול בהתנדבות למען האחר, היא המעלה הגדולה שבכוחות. תשאלו את תלמידי י"ב במקיף ז', אשר למרות לחץ הבחינות, מצאו לעצמם את הזמן להאיר את לבותיהם של קשיש, ילד ונער במוסדות שונים בעיר. פעילות ההתנדבות מתקיימת במסגרת תוכנית "לאורו נלך" המחנכת לאזרחות טובה ולבניית חברה טובה יותר. 

רגע לפני הבגרויות, פעלו תלמידי כיתה י"ב4 של מקיף ז' במוקדי התנדבות וסיוע בעיר אשדוד, והביאו תקווה ואור לקשישים בבתי האבות, לפעוטות בגן הילדים ולנערים בביה"ס היסודי. "לצד הלחצים הרבים - הכנה לבחינות הבגרות, ההתרגשות לפני סיום בית הספר והגיוס הצבאי, מצאו התלמידים זמן להתנדבות ופתחו את הלב באהבה ובמסירות" אומר שרלי נידם, מחנך הכיתה בגאווה רבה.

ואכן, במסגרת התנדבותם, זכו התלמידים להכיר ולפגוש אנשים שונים בעלי צרכים שונים, ולהבין את כוחה של נתינה. "כל אחד מאיתנו נתן את כל מה שיכול היה, כדי לשמח את מי שהגענו אליו" אומר אחד התלמידים שנטל חלק בפעילות ההתנדבותית, תוך שהוא מדגיש כי "כל אחד מהתלמידים הרגיש מהי אחריות אישית".

בהסתכלות מסכמת נראה כי הברק בעיניים והחיוך על השפתיים, היו הדברים שהפכו לשגרה מידי שבוע, כאשר באו התלמידים לפעילות ההתנדבותית, אך הסיפוק היה הדדי כי גם התלמידים הרגישו את העוצמה שבנתינה, ומה היא עושה לכל אחד מהם ברמה האישית.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]