תלמידי כיתה ז'3 מבית הספר מקיף א' זכו בתחרות "גם אני יכול" תשע"ד, בקטגורית בנית מוצר לקבוצת אנשים בעלי צרכים מיוחדים. היה זה במסגרת התחרות שמארגנים אשכולות פיס - מרכזי המדעים בארץ, ובבית הספר אומרים כי "מעטות הן התחרויות שבהן לתהליך המתבצע עד למעמד הפרס, יש משמעות רבה יותר מאשר קבלת הפרס עצמו", בהדגישם את חשיבות התהליך החינוכי שעשו תלמידיהם, עד קבלת הפרס.

"גם אני יכול" הינה תחרות שנועדה למנף את הנושאים הנלמדים בשיעורי המדע והטכנולוגיה במסגרת החינוך הפורמאלי, ולמקדו בפיתוח מוצר לאנשים בעלי צרכים מיוחדים, לאחר ראיון אישי עם אדם בעל קשיים אלו. "מדובר בתהליך ערכי מאין כמוהו לאדם, ולקשייו יש עתה פנים וסיפור חיים" אומרים בבית הספר ומדגישים כי "עובדה זו הופכת את תהליך הלמידה למשמעותי יותר עבור התלמידים".

הקבוצה המובילה ראיינה את גב' יוספה אלמוג - אומנית, מתנדבת ופעילה במספר גופים שמטרתם יצירת חברה ערכית סובלנית ונגישה יותר לכל אזרחיה. חברי הקבוצה גילו ביוספה אדם שרוחו חופשית על אף שהיא נעזרת בכיסא גלגלים, והם החליטו לבנות מוצר שימפה מראש את בתי העסק באשדוד הערוכים לקבל אותה ואת יתר חבריה לקושי, כך שהם תמיד ירגישו רצויים. הם גייסו את תלמידי הכיתה למיפוי בתי עסק ומרכזי שרות על פי רמת נגישותם, בעזרת טופס מקוון שנבנה ע"י חקר באינטרנט ואושר ע"י יוספה. הטופס נמצא באתר הנקרא "רגיש ונגיש" .

כאן לא הסתיימה עבודת התלמידים. הם פנו למחלקת מעורבות חברתית במינהל החינוך ובהתאם למדיניות ולרוח העירונית הפועלת לשיפור הנגישות בעיר עבור כל תושביה, הבטיחו במינהל להפוך את האתר למרכז פעילות למעורבות חברתית. כל שנותר לעשות כעת הוא להצטרף ליוזמה, למלא את פרטי בתי עסק ואם אתם  "משוגעי" אפליקציות הצטרפו למען שיפור חווית השימוש בשנה הבאה. 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]