אם תישאלו מהי הדרך הטובה והחווייתית ביותר להכיר את הארץ, ודאי תענו כי אין טוב יותר מ"קום והתהלך בארץ – לאורכה ולרוחבה". ואכן, אין תחליף להליכה רגלית, התבוננות קרובה ונגיעה אישית באתר ובמקומות עליהם לומדים ובמיוחד כאשר אלו מלווים בפעילות כייפית, במדריכים מקצועיים ובהכנת רקע לימודי מתאים. את הסוד הזה מכירים כולם ובבית החינוך אמי"ת י' החליטו להפוך זאת לתוכנית שנתית, באמצעותה יוכלו תלמידות ותלמידי בית הספר להתחבר אל המקורות היהודיים ולארץ ישראל. כך יצאו תלמידי שכבה ח' ליום שדה, במסגרת פעילות של"ח המקדמת את הכרת הארץ דרך הרגליים.

אחת הגיחות של תלמידי השכבה היתה לגוש עציון. כאן זומנה להם הפתעה יפה כאשר יחד עם המורים ומורי השל"ח, טיילו הם בדרך האבות – המסלול שעשו אבות האומה בחבל הארץ המיוחד הזה, ביקרו בכפר עציון וצפו בחיזיון אור-קולי המתאר את קרב הגבורה שניהלו לוחמי גוש עציון במלחמת העצמאות.

התפישה החינוכית של אמי"ת י' הפכה את יום השדה לחלק בתוכנית הכללית להתחדשות בית החינוך בשנתיים האחרונות, בו מחנכים את התלמידים לאהבת הארץ, הכרת המולדת, מסעות בשטח ולינות בשקי שינה ובאוהלים עם בישולי שדה. התוכנית מקיפה את כל בית הספר והחל מכיתה ז' לומדים התלמידים להעריך את הפשוט, לומדים להכיר את עצמם ואת יכולותיהם הרבות דרך אתגר המסעות וימי השדה ובתוך כך גם לומדים ומתחברים לארץ ישראל.

בתמונות: תלמידי אמי"ת י' במסלולי השטח ובטבילה במים הקרירים של מעיין "עין חובלה".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]