התרגשות רבה אחזה בתלמידי כיתות א' מביה"ס "שקד", ביום שישי האחרון – ראש חודש סיוון (30/5/14), בשעה שקיבלו לידיהם את ספר התורה. היה זה במסגרת טקס שבועות שערכו מחנכות הכיתה לתלמידיהן הצעירים, תוך שהן מרחיבות ומספרות על האירוע ההיסטורי שבו עם ישראל קיבל את התורה במעמד הר סיני. 

"קבלת התורה היא מצווה גדולה, הטומנת בחובה הרבה ערכים ומצוות" אומרות מחנכות כיתה א' בבית ספר שקד ומציינות כי באירוע החגיגי והמרגש שערכו לתלמידיהן "התלמידים הפגינו שליטה וידע בשירה, דקלום ומחול והרשימו את המבקרים ואת ההורים ביכולותיהם ובכישוריהם האישיים".

ואכן, טקס קבלת התורה שהתקיים בבית ספר שקד יכלו תלמידי כיתות א' לחוש את החוויה המיוחדת שחוו עם ישראל, בעומדם למרגלות הר סיני וקיבלו את התורה, ולהתחבר באופן אישי אל המעמד הנשגב ואל המשמעויות של קבלת ספר חוקים שמלווה את עם ישראל למן עלותו על במת ההיסטוריה ועד ימינו.

 לאחר הטקס התלמידים והוריהם יצאו לחווה החקלאית והשתתפו בפעילות בנושא "אם אין קמח אין תורה". בפעילות זו יכלו התלמידים להתרשם מהקשר שבין פסוקי התורה למציאות החיים, תוך שהם מתנסים בתחנות שונות העוסקות בנושא הקמח והפיכתו ללחם. הם הבינו את השלבים ביצירת הקמח - מגרגר החיטה ועד האפייה. הם מיינו וטחנו גרגרי חיטה והבינו מדוע כתוב בתורה "בזיעת אפך תאכל לחם".

בפעילות נוספת התנסו התלמידים בכתיבה בנוצה, בדיו ובקולמוס העשוי מצמח קנה מצוי. הם  למדו מיהו סופר סת"ם ומהם תפקידיו. ולסיום הכירו צמחים המשמשים להבדלה וכל תלמיד שתל צמח מליסה רפואית, שניתן לברך עליה במוצאי שבת "בורא עשבי בשמים".

לאחר יום גדוש פעילות, מעשיר ומהנה, לא נותר לתלמידי כיתות א' והמחנכות גלית ואדריאנה אלא להודות מקרב לב לצוות המורים בחווה החקלאית על פעילות מהנה וחוויתית בנושא "אם אין קמח אין תורה", וסיכמו בברכה "מי ייתן ונשכיל לקיים את המצוות והערכים הטמונים בתורה ולבחור בדרך היושר והנועם. מי ייתן וכל ילד וילדה יזכה שהתורה תאיר את דרכו בכל עשייה".

 

בתמונות:

תלמידי כיתות א' בטקס קבלת התורה בבית ספר שקד.

תלמידי כיתות א' של בית ספר שקד בפעילות בחווה לחינוך חקלאי.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]