לרגל חג השבועות מתקיימת מדי יום פעילות שוקקת חיים בחווה לחינוך חקלאי ולימודי סביבה באשדוד. החווה ארחה השבוע ארבעים גני ילדים טרום חובה מאשדוד, לפעילות בנושא קציר חטים וכבר בכניסה לחווה הורגשה אוירה חגיגית ומיוחדת.

גננות שלא ביקרו בחווה בעבר הופתעו ושמחו לגלות פינה קסומה במקום כל כך קרוב. לרוב הגנים, הפעילות היוותה המשך לפעילות חריש וזרע, שהתקיימה בתחילת שנת הלימודים. הילדים זרעו חיטה לפני רדת הגשמים, החווה התחייבה לשמור ולטפח את שדה החיטה, ואכן שיבולים זהובות לתפארת קידמו את פני הילדים.

"הילדים הופתעו לגלות כיצד החיטה שזרעו התפתחה והבשילה. הם התרגשו לקטוף את השיבולת, לחוש ולמולל אותה ולמצוא בתוכה את גרגרי החיטה שהופרדו מן המוץ, מיד לאחר מכן נטחנו על ידם במכתש ועלי ובאבן רחיים" אומרת מנהלת החווה גב' חדווה אילעד. בהמשך הפעילות, הילדים ניפו את הקמח שנוצר ואפו פיתות על הסאג'. הגננות שבעצמן היו מעורבות בפעילות, התלהבו לא פחות מהביקור בחווה וציינו כי "הילדים הבינו את המלאכות החקלאיות הרבות שהאדם צריך לעשות כדי לאכול פת לחם. ומדוע כתוב בתורה "בזיעת אפך תאכל לחם".

בנוסף להתנסות זו, הילדים הכינו טנא, קישטו אותו וכשסיירו בגן הירק קטפו גזר, עגבניות, מלפפונים וחצילים ישירות מהאדמה, טעמו והכניסו לטנא. הם האכילו את בעלי החיים בחציר וליטפו אותם ולסיום שיחקו בהנאה רבה במשחקים "ירוקים", שהוכנו על ידי תלמידי החווה משימוש חוזר בפסולת.

ילד מגן חצב שהשתתף בפעילות בחווה עם ילדי הגן שלו ביום המשפחה, סיפר בהתלהבות שלאחר ביקורו בחווה הוא שתל את העציץ בגינה ובהמשך נוספו עוד ועוד צמחים וכעת יש לו פינה בגינה שהוא מטפח בעצמו. להסברו של הגנן הקטן התלוו תמונות מהסמארטפון ששלפה מיד אמו הגאה. 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]