שתי תולעים קטנות, ילדות מוכשרות במיוחד בלבוש צבעוני, פתחו את יום השיא לפרויקט "אשדוד בסימן קריאה" במחזה משעשע וכתוב היטב בחרוזים, כאשר הציגו מטאפורה לבליעת וזלילת ספרים מכל מיני ז'אנרים, החל מספרי ילדים, בישול והדרכה ועד לספרי הרפתקאות, מתח ושואה. היה זה ביום רביעי האחרון, במתנ"ס "דיונה" באשדוד, כאשר מאות תלמידים משתתפים באירוע המיוחד ונוטלים חלק פעיל במגוון פעילויות ובהם: סדנאות כתיבה, קולנוע, תיאטרון ותיעוד, קרקס, נגיעות אור, אשכולות חשיבה, אמנות, קומיקס, מוזיקה ומחול – אשר נסבו כולן סביב ספרים וספרות יפה, תוך שהם מציגים ממיטב תוצריהם על הבמה וגורפים מחיאות כפיים סוערות מהקהל.

הקהל עצמו, מרותק ומלא הערכה והתפעלות, היה מורכב מאורחים רבים ומכובדים שהגיעו לאשדוד, ביניהם המפקחת הארצית על הספריות שהגיעה מהצפון הרחוק ושיבחה את העבודה המוצלחת של העיר, המפקח על החינוך הממ"ד שברך את התלמידים והמארגנים והמחיש את חשיבות הקריאה ע"י סיפור אישי של נערה שבזכות הקריאה שינתה את חייה.

ביום השיא השתתפו נציגים מלמעלה מ-30 בתי ספר יסודיים באשדוד, תלמידים, מורים ומנהלים. התלמידים לקחו חלק בפרויקטים שונים לעידוד הקריאה לכל אורך השנה וביום השיא כל אחד מהם הציג באופן מיוחד חלק קטן ממה שנלמד והופנם. בהמשך התלמידים הקריאו, שרו, המחיזו ורקדו ממיטב הספרות הצעירה ולפי רשימת מצעד הספרים שנבחרה להיקרא בבתי הספר. סרט שצולם בבית ספר בעיר עסק דווקא בנושא ספרי שואה והחיבור המיוחד שיש לילדים בימינו עם הילדים הגיבורים של אז.

על יום השיא המרתק והמפתיע ניצחה גב' יהודית גרנות, מנהלת המחלקה לחינוך בעירייה, שמובילה את פרויקט "אשדוד בסימן קריאה" במהלך כל השנה וזוכה לשבחים רבים ולברכת הדרך של ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי וראש מינהל החינוך מר אריה מימון. גב' מרטין עובדיה, מנהלת אגף חטיבה צעירה, בירכה את גרנות במילים חמות והביעה שביעות רצון גדולה מהתנהלות הפרויקט ללא כל תקלות לאורך כל השנה ומהמגוון העצום שכלל יום השיא.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]