"בתנועה מתמדת - גלגלים ומתגלגלים" - יום שיא במדעים יתקיים מחר באשדוד עבור ילדי הגיל הרך. צפויים להשתתף ביום השיא כ-400 ילדים והוריהם.

היריד מתקיים מזה כחמש שנים, כשהגב' בן גיגי מאגי בשיתוף פעולה עם הגב' תקווה ברם - מנהלת המחלקה לגיל הרך באשדוד, אחראיות על הקמת יריד המדעי שמהווה יום שיא במדעים. יום השיא ממומן על ידי עיריית אשדוד, ונועד לחשוף את ההורים וילדיהם לשלל הטכנולוגיות והמדעים אליהם נחשפים ילדי הגנים בעיר.

ביריד יערכו הגנים המדעיים סדנאות מדעיות לילדי הגנים, בשיתוף עם כיתה א' מדעית בבית ספר דביר, כמו כן הגן המדעי המדגים יפתח את שעריו לסיור מודרך.

בשנה זו, השנה הנחשבת לשנה השישית להקמת היריד, החליטה הגב' בן גיגי לערוך שינוי בתחום הידע הנבחר ממדעים , לטכנולוגיה לגיל הרך, והנושא הטכנולוגי שנבחר הוא: "גלגלים".

ומדוע נערך השינוי?

מכיוון  שבמהלך החמש השנים האחרונות נכנס נושא המדעים לגן יותר ויותר, הוא הפך להיות הרבה יותר ידידותי עבור צוות הגן ומכאן גם עבור הילדים, שגילו סקרנות ונהנו עד מאוד להשתתף בחוויות.

אך יחד עם זאת, נושא הטכנולוגיה נותר מאחור, פחות בא לידי ביטוי בגנים ולכן חשבה הגב' בן גיגי על מהלך מערכתי עירוני שיעצים את הגננות בתחום הטכנולוגיה. היא הדריכה את גננות הגנים המדעיים בטכנולוגיה, העבירה השתלמויות לגננות בתחום זה ולכן היה זה אך בלתי נמנע שתחום זה יבחר להיות מוצג ביריד, שיהווה מעין יום שיא חוויתי בתחום הטכנולוגיה.

גננות הגנים המדעיים יפעילו תחנות הפעלה עצמאיות  חוויתיות בנושא להורה וילד. לפעילוייות צפויים להגיע כ- 400 ילדים בלווית הוריהם

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]