במסגרת שיעורי הלמידה על העיר אשדוד כרשות מקומית, תלמידי כיתה ד'2 בבית ספר "אופק", בליווי מחנכת הכיתה גב' לימור חנין, הגיעו לעירייה ולמדו על מבנה העירייה ותפקידיה. את הסיור התחילו במוקד העירוני שם קיבלו הרצאה מרתקת מעובד המוקד, ליאור שדה, שהסביר על תחומי אחריותו של המוקד העירוני, סיירו בין קומות העירייה ושמעו סקירות מעובדי עירייה בתחומים שונים.

בסיור במוקד העירוני התלהבו התלמידים מ'מוקד רואה' – מערכת מצלמות המרושתת באתרים שונים בעיר ומשפרת את רמת הביטחון האישי של התושב. לאחר מכן עלו לקומה החמישית, לאולם מועצת העיר, לסקירה ודברי הסבר כלליים מפיו של מר ניסו כלף, עוזרו של ראש מינהל החינוך, אריה מימון. כלף דיבר על חמשת המינהלים של העירייה והפונקציות העירוניות אותן הם מנהלים. הוא הסביר על אולם המועצה, מי האנשים היושבים ואלו דיונים מתקיימים באולם הישיבות ולבסוף סקר את הפעילות המתבצעת בפורטל העירוני שמנהל מר נטע לב.

מחנכת הכיתה לימור חנין סיפרה על תהליך הלמידה המשמעותי שכלל מספר שלבים. "בשלב הראשון למדו התלמידים אודות מבנה העירייה ותפקידי העירייה כנותנת שירותים לתושב" אמרה וציינה כי חומרי הלימוד והמידע היה מורכב מחומרים כתובים ומחומרים דיגיטאליים שהתלמידים דלו מן המסך. "בהמשך ערכנו 'פאנל מומחים עיריית אשדוד' והזמנו הורים עובדי עירייה אשר הרצו לתלמידים בכיתה על תחום עיסוקם" היא מרחיבה ומסכמת כי "בשלב השלישי הגענו לעירייה על מנת להתוודע מקרוב לרשות המקומית ולהכיר את היחידות השונות בה".

בבית ספר אופק מודים לעירייה על שנאותה לארח את תלמידי בית הספר משום ש"במסגרת לימוד הנושא היה חשוב לבית הספר להביא את התלמידים לבניין העירייה ולהמחיש להם את הנעשה לטובת העיר". זהו למעשה הביטוי המובהק ללמידה משמעותית, שבה הלומד מתחכך עם תכני הלימוד ברמה המעשית, נוגע בדברים ומבקר במקום שבו מתרחשים הנושאים הנלמדים. 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]