פרויקט הכנה לצה"ל הציג השבוע מיזם חדשני "חבר מן השורה" המפגיש תלמידי י"א-י"ב בבתי ספר תיכוניים במחוז דרום ובמחוז מרכז עם נציגי הצבא ועם מוקדי השקה שהתלמידים עשויים להגיע אליהם במסגרת שירותם הצבאי. גב' אתי לוגסי-טורקניץ', מנהלת מרכז ההכוונה לצה"ל במינהל החינוך, החליטה להמליץ על מקיף ו' ולשלבו במיזם. כך זכו תלמידי כיתות י"א במקיף ו', לבקר בבה"ד 1 ולקיים דיאלוג חברי עם קצינים וצוערים.

במיזם החדשני התכתבו צוערים של גדוד "חרוב" עם תלמידי שתי כיתות י"א במקיף ו'. התלמידים סיפרו לצוערים על תוכניותיהם ולאיזה חיל היו רוצים להתגייס ובין היתר, שיתפו אותם בחששות או ציפיות מהגיוס. הצוערים, מצדם, עזרו להם להשיג מידע בקשר לתפקיד ובנוסף עזרו להם להפיג חששות ודאגות.

שיאו של הפרויקט במפגש מרגש שבהם הגיעו התלמידים לבה״ד1, פגשו את הצוערים בפעם הראשונה ודברו איתם פנים מול פנים. קדם לכך מפגש שהתקיים בכיתות כאשר צוערת מבה"ד 1 הגיעה לבית הספר עם מכתבים וחלקה אותם בכיתות. התלמידים קראו במקום את המכתבים, כל תלמיד ומכתבו, וענו לצוערים שכתבו להם. תהליך זה חייב התארגנות מתאימה במערכת השעות של בית הספר, כך שיתאפשר לתלמידים לעיין במכתבים ולנסח מכתבי תשובה להמשך ההתכתבות.

כבר במפגש הראשון עם הצוערת דפנה התקיימה פעילות במסגרת המיזם, כאשר היא העבירה שיעור קצר על חששות מגיוס, וכיצד אפשר לגבור עליהם. דפנה עצמה, בת למשפחה ישראלית המתגוררת בארה"ב, משמשת דוגמא למוטיבציה והתמודדות שכן היא גמרה אומר להגיע ארצה ולהתגייס לצה"ל - ככל בני גילה בארץ!!

השבוע התקיים אירוע השיא בבה"ד1. רכזת שכבה י"א,מיכל טל, מחנכת י"א 7 רחל חציר והמורה כלילה לוקשינסקי, יצאו עם תלמידי שתי כיתות י"א למפגש עם הצוערים בבה"ד1. המפגש האישי בין התלמידים לצוערים, לאחר שלושת שלבי ההתכתבות, היה מפעים ומרגש! בנוסף, פגשו התלמידים את מפקד גדוד חרוב ויצאו לסיור בבסיס - בהנחייתו.

לפנות ערב חזרו התלמידים כשהם נרגשים ומרוצים מאירוע השיא והודו על הבחירה בבית הספר ובהם, להיכלל במיזם החדשני. גב' כהן הודתה כמובן לגב' לוגסי-טורקניץ' על הבחירה בהם ועל שיתופי הפעולה המתמשך. תודה מיוחדת לגורמי הצבא, לצוערת דפנה ולצוות החינוכי של בית הספר.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]