בית ספר מעלות זכה לתואר בית ספר ירוק מתמיד, מה שאומר כי הוא עבר את השלב הראשון בתהליך היוקרתי ומעתה הוא עומד בכל הקריטריונים הרשמיים. איגוד ערים לאיכות הסביבה, המשרד להגנת הסביבה ומינהל החינוך באשדוד גאים בבתי הספר הירוקים ובפעילות החינוכית שהם עורכים בקרב התלמידים. הדברים עולים בקנה אחד עם המדיניות העירונית ועם הכרזתה של אשדוד כעיר ירוקה.

מרב יגר - רכזת חינוך והסברה באיגוד ערים לאיכות סביבה אשדוד-חבל יבנה מציינת שתהליך הסמכת בתי ספר ירוקים הינו תהליך משותף למשרד להגנת הסביבה ולמשרד החינוך, והוא מתקיים בשני שלבים: השלב הראשון הוא הסמכה לבית ספר ירוק והשלב המתקדם הוא הסמכה לבית ספר ירוק מתמיד. "ביום חמישי כאמור הוסמך בית ספר מעלות לירוק מתמיד ועמד למעשה בכל ששת הקריטריונים של תהליך ההסמכה" אומרת היא ומפרטת:

  • קריטריון ראשון - תוכנית לימודים מקיפה בתחומי איכות הסביבה. בית הספר מעלות התמקד בתחומים: משבר המים בישראל, תרבות צריכה, שינוי אקלים והתחממות גלובלית ומגוון ביולוגי.
  • קריטריון שני - תהליך יציאה ושיתוף של הקהילה. בית הספר בחר לפנות לתושבי הרובע בו ממוקם ביה"ס, בדגש גן חלמיש ובית ספר המגינים, ולחשוף בפניהם את פארק השיטה המלבינה הנמצא בתוך הרובע על המגוון הביולוגי המיוחד הנמצא שם - צמחים ובעלי חיים. בית הספר פרס דוכני הסברה בנושא ברובע, יצא לפעילויות בפארק עצמו שכללו פעילויות ניקיון וטיפוח, הכין שילוט הכולל את שמות העצים והציב אותו בפארק ועוד.
  • קריטריון שלישי - צמצום משאבים, חסכון במים ובחשמל והעלאת המודעות בקרב תלמידי בית הספר והוריהם למשבר הפסולת.
  • קריטריון רביעי - נראות בית ספרית. לבית הספר יש נראות מדהימה - גינת ירק לתפארת, שני קומפוסטרים פעילים, לוחות קיר יפהפיים, הפרדת מים במגמות השונות, שימוש בכלים רב פעמיים ולא חד פעמיים, בריכת צמחי מים, שילוט ושיום של כל העצים והצמחים.
  • קריטריון חמישי - מועצת תלמידים ירוקה נקראת במעלות "זוהרים בסביבה". הם אפילו לובשים אפודי מגן צהובים ופעילים מאוד בטקסים, בהפסקות, בטיולים ובפעילויות.
  • קריטריון שישי - השתלמות מורים. כל הצוות השתלם בהכשרות שונות. חלק מההכשרות ניתנות על ידי צוות האיגוד.

ד"ר ענת רוזן, מנכ"לית האיגוד, שגרה מכתב ברכה למנהלת מעלות גב' רבקה חורי: "בשמי ובשם צוות איגוד ערים לאיכות הסביבה אשדוד-חבל יבנה, ברצוני לברך אתכם עם הסמכת בית ספר מעלות כ'בית ספר ירוק מתמיד'. כולי תקווה כי פועלכם הרב בתחומי איכות הסביבה יהווה דוגמא לקהילה בכלל ולדור הצעיר בפרט", תוך שהיא מודה לסגנית בית הספר אסתר ארקושטיין ולרכזת איכות סביבה גב' שני שונם - שריכזה את כל הנושא.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]